aikoinaan tuli kärsämäen lipassa istuttua, vieläkö samat naamat siellä istuu?
ainakin mukavia naikkosia 90 luvun lopussa ja 2000 luvun alussa siellä oli.
ainakin mukavia naikkosia 90 luvun lopussa ja 2000 luvun alussa siellä oli.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
lipassa oli muutamia kinkkuja, nami nami:=).
terveisiä missä lie nykyään ovatkaan.
Mitä tarkottaa lippa? Tai missä on?
Hupiukko oot. Perkeleen kyrvän syylä.
lippa on siin sokoksen vieres ellei muuttanna sit, anaki viimes oli ku kävin
Mikähän siinä on että kärsämäki palstalla kirjoittelee nykyään lähes ainoastaan ulkopaikkakuntalaiset jotka ovat pihalla kärsämäen asioista kuin lumiukot? Esimerkiksi nyt tällä kertaa tuo lippa. On muka sokoksen vieressä eli ei ole edes kylän läpi ajettu vuosiin kun sokkari minkä nurkalla lippa oli tilalla on ollut kauan rautakauppa ja sokoskin on ihan toisaalla uudessa rakennuksessa.
hyvät kännit sielt sai ku viimes istuin, oli siel muutamia kivoja naisiakin ;=)
terveiset heille
Eipä oo tullu ajettua kylän läpi, ohi meen mahollisimman nopiaan, 313 vai miten se olikaan, se vetovoimasija? Koko paikkakunnasta tuskin muualla tiijettäiskään ilman tuota hienoa sjoitusta.
paree kun et pysähykkään, muuten voit joutua HULLUN kirjoihin!
Kyllä atte-sekoilu sen verran paljon sai negatiivista julkisuutta mm. televisiossa että sen jälkeen kaikki viimeistään tiesi missä on lakien rikkojien kylä.
Lippa on purettu pois jo aikoja sitten,erityisen húono päätös silloiselta KPO:n porukalta oli paljon parempi ku ykskään tämän tuppukylän paareista on ollu..
4-tien liikenteen katkaisi vko-loppu-jonot Lippaan
Lippa on lippalakin lippa! :D
lipassa näytti istuvan samoja naamoja kuten ennennii ja kalja oli samaa laageria!
viimeinen lähti;
http://www.voice.fi/ilmiot/poistuiko-naisen-sielu-ruumiista-hyytava-valvontakameravideo-sairaalasta-leviaa-netissa-123041?utm_source=ampparit&utm_medium=rss&utm_campaign=rss