Miten saan häädettyä sisiliskot pois pihasta takana olevaan metsään? Juu tiedän, on rauhoitettu, en aiokkaan tappaa.
Sisiliskot
15
268
Vastaukset
- sisisisisisisi
Mene metsikköön ja huutele sisisisisisisisi, noin minä tekisisisin.
- röhrööh
Laita kuule äkkiä piha täyteen asvalttia. Käytä niin paljon on rouduppia, että viimeinenkin heinä kuolee.
- 336655
miksi pitäisi häätää, minä niitä oikein seurailen, ovat mukavia otuksia. Ihan paikallaan kun vähän aikaa on niin pääsee näkemään läheltä näitä kauniita liskoja.Onneksi asuvat meillä, tänäänkin näin.
- häntää.lyhemmäks
Eihän noista edes ole paistiksi eikä ahvenan syötiksi, miksi siis rauhoitettu?
- Jenniina11111
Sisiliskoja ei oikein metsään saa häädettyä, kun ne tykkäävät auringonvalosta. Kannattaa ennemmin elellä niiden kanssa kaikessa rauhassa vaan. Ne syövät hämähäkkejä, kärpäsiä ja muita vastaavia, joten ihan hyödyllisiä, ellet siis noista ötököistä itse erityisesti tykkää.
- saako.naiset.häädettyä
Aloitus on hauskaa huumoria. Näitä lisää niin elämä kirkastuu.
- Samallatavalla
Häädä samalla tavalla kuin edessä ja sivuillakin olevaan metsään. Samat menetelmät toimii.
- Sisiliskotonihania
Meidän pihalle mahtuu sisiliskoja, koska ne on niin ihania. On niitä paljon jo ennestäänkin, mutta saa olla vaikka kuinka paljon.
- morituri_Me_salutant
Kissani Luci (as in Lucifer) rakastaa sisiliskojen kiduttamista. Seuraan tätä viehättävää näytöstä kuin kristittyjen teurastusta Rooman Colosseumilla. Kerrassaan kiehtovaa kesäpäivän viihdykettä. Mirrini sanoo söpön viattomasti "miau". Minä hypin hullunkiilto silmissä ja aplodeeraan verenhimoisesti, kun häntä irtoaa.
- dfghklölkjhgfd
Minä taas olen innoissani, kun saan kissaloukkuun jääneen kulkukissan päästää hengiltä, kissa on sitkeä eläin ja kituu tapettaessa, mutta sitähän se on itsekin eläessään harrastanut.
- Anonyymi
Ootko sä joku hirviö? Sisiliskot on ihania!
- kirveleemasua
Tuhkalla siroittelemalla. Tällä konstilla häviävät myös kyyt.
- kivikasat
Jos on sisiliskoja, on sitten ilmeisesti myös kivilouhikkoa? Tykkäävät sellaisesta jos se on aurinkoisessa paikassa ja syötävääkin riittää.
Eli hävitä kivikasat. - Gyuikb
Jos on sisiliskoja on myös käärmeitä.
- henkipoisvaan
Voi hurjan kauheata, oikein käärmeitä. Entä miksi ei saisi olla käärmeitä ne lienevät olleet siellä alueellasi tuhansia vuosia ennen sinua, kivoja ovat. Vaikka kyllä sitä käärmettä hetkellisesti pelästyy jos ihan on viereen astumassa, useimmiten noista tilanteista kuitenkin ihminen joten kuten selviää ja noin henkisestikin pääsee yli! Oletko muuten tullut ajatelleeksi, että kun kohtaat vaikka tuollaisen 60- 70 cm pitkän tarhakäärmeen, sillä on ikää 6- 8 vuotta. Suomen käärmeet kasvavat hyvin hitaasti. Lisäksi tiedetään että käärmeet ovat erittäin paikkauskollisia, ne elelevät yleensä koko elämänsä samoilla kulmilla. Eikö tunnut yhtään typerältä, kun käärme 6- 8:kin vuotta samoilla paikoilla elettyään yhden ainoan kerran kohtaa ihmisen, se ilman muuta hyvin vaarallisena heti tapetaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849