Voi olla hyväkin apu;

Kannattaa-kokeilla

Tuttavani sanoo käyttävänsä unetto0muuteen tarvittaessa b12-vitamiinia 400-800 mcg. Suihkeena kielen alle, just ennen nukkumaanmenoa. Hän sanoo että uni tulee tuolloin kaikissa tapauksissa. Tuttavani on n. 60v nainen.

Tuosta eivät konstit enää voi paljoa parantua.

6

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajatus---

      Tuohon voi lisätä kauranversiuutetta, vaikka vogelin jos siltä tuntuu.. hyviä ja turvallisia aineita...

      • 2.ajatus

        Tämä on myös hyvä unentuoja; Teaniini, jota löytyy jenkeistä tosihalvalla;
        http://eu.iherb.com/Source-Naturals-Theanine-Serene-60-Tablets/1410

        Jos vieläkään ei uni tule, niin tässä vielä yksi;
        http://eu.iherb.com/Source-Naturals-Theanine-Serene-60-Tablets/1410
        Toi toinenkin tabletteina, jos tarttee saada puolittaa....

        zzzzz....zzz...zzzzz.....z.....

        Erityisen tärkeää on huomata, nuo eivät koukuta ja parantavat synteettisten myrkkyjen mahdollisesti pilaaman elimistön oman unimekanismin takaisin toimimaan.


      • hohoijaa

        Hyvä jos toimii. Ei mene rahat pahaan lääketieteeseen vaan hyvään tarkoitukseen, ns. luontaistuotebisnekseen.
        Itse suosin nuijanukutusta. Luontainen ja ikivanha tapa. Käytetty jopa anestesiassa kivikaudelta lähtien. Ei edes maksa mitään eikä ole todettu mitään riippuvuuksia. Lievää toleranssin kehitystä olen huomannut, mutta enpähän ole mikään narkkaripilleristi Sivuvaikutuksena saattaa esiintyä päänsärkyä, verenvuotoa tai kallonmurtumia. Iskun annostelussa siksi syytä olla aluksi varovainen. Puunuijan voi hakea ihan egologisesti lähimmästä metsästä. Itse suosin "police special" puolisynteettistä kumipamppua. Tilasin netistä Pohjois-Korealaisesta elamaonlaiffii.net kaupasta. Myyntinimeä en nyt muista. Pakkauksessa oli keltaisia tähtiä punaisella taustalla hyvän yöunen symbolina. Hinta n. 20 senttiä halvempi kuin Tallinassa.
        Kela ei tietenkään tätäkään hoitoa korvaa, prkl. Onneksi vaimo lyö päähän mielellään ihan ilmaiseksi.

        Nuo teidän mainostamat nettikaupparohdot "tutkituilla luontaisilla sideaineilla" toisaalta
        Ihmetyttää. Miksi vain raakaa voittoa ja ihmisten koukuttamista tavoitteleva lääketeollisuus ei moisia patentoi, lobbaa lisenssiä vain omaan tuotantoon ja lahjo korruptoineita lääkäreitä myymään eteenpäin ylihintaan jos ovat niin hyviä tuotteita? Rahastahan tässä on kyse kuitenkin..


      • Valelääkäri-2

        Toivotaan sulle sikeitä unia muijanukutuksessa.


      • 2.ajatus
        2.ajatus kirjoitti:

        Tämä on myös hyvä unentuoja; Teaniini, jota löytyy jenkeistä tosihalvalla;
        http://eu.iherb.com/Source-Naturals-Theanine-Serene-60-Tablets/1410

        Jos vieläkään ei uni tule, niin tässä vielä yksi;
        http://eu.iherb.com/Source-Naturals-Theanine-Serene-60-Tablets/1410
        Toi toinenkin tabletteina, jos tarttee saada puolittaa....

        zzzzz....zzz...zzzzz.....z.....

        Erityisen tärkeää on huomata, nuo eivät koukuta ja parantavat synteettisten myrkkyjen mahdollisesti pilaaman elimistön oman unimekanismin takaisin toimimaan.

        Jahas tuossa näkyy olevan virhe, tässä hyvä luontaistuote nukkumiseen;
        http://eu.iherb.com/Source-Naturals-L-Tryptophan-500-mg-60-Tablets/7277
        tryptofaani. Pienillä annoksilla pääsee alkuun.


      • 2.ajatus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1050
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe