Minulla on mehevä riita neitsyt-äitini ja leijona-siskoni kanssa. Riita jatkuu jo kolmatta viikkoa. Kaverini on myös kauris ja on vanhempiensa kanssa riidoissa. Myös miespuolinen kaurisystäväni on katkaissut välit isäänsä.
Ovatko kauriit kusipäitä vai väärinymmärrettyjä?
Ovatko kauriit väärinymmärrettyjä vai kusipäitä?
2
860
Vastaukset
- Kohtaloavoimuuttaa
Kauriit voivat olla kylmäsydämisiä, armottomia ja vakavia, koska kyseistä merkkiä hallitsee Saturnus, joka ei ole mikään hilpein mahdollinen planeetta.
Silti kannattaa katsoa koko syntymäkarttaa eikä pelkästään horoskooppimerkkiä, koska usein perheongelmat näkyy muualla kuten, jos Mars tai Saturnus sijaitsee ravun merkissä, tai Aurinko (isä) tai Kuu (äiti) on kovassa aspektissa Saturnukseen tai Neptunukseen.
Walt Disneyllä, jonka perheolot olivat todella huonot oli Neptunus 10. huoneessa (tämä huone kuvaa isää) ja Mars sekä Saturnus 4. huoneessa (kuvaa äitiä). Erityisesti Saturnus neljännessä huoneessa viittaa usein huonoon lapsuuteen.
Disneyn syntymäkartta: http://www.astro.com/astro-databank/Disney,_Walt
http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Planets666.html - Anonyymi
Ei. He sattuu olemaan vaan todella jäykkiä ihmisiä ja omasta mielestäni vähän vaikeita lähestyä. On myös poikkeus tapauksia. Heitä on moneen junaan.
T. Kala-tyttö 16v
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028182Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m997457Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785602Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184801Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1252568Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572459Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71421Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71404Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa491272