Milloin ihmeessö te harrastatte seksiä? Meillä on 4 lasta, iältään 17-3. Vanhin on hereillä pitkästi yli puolenyön, nuorimmat taas herää 6-7 aikaa. Olemme kokeilleet olla hereillä, kunnes vanhin menee nukkumaan, mutta tilanne on toivoton. Tällä hetkellä tilanne on se, että meillä hälyttää kello 3-4 aikaa yöllä, jolloin käymme "vessassa" ja tarkistamme on tytär vielä katsomassa telkkaria.
ja mitään laita vanhin nukkumaan aikaisemmin ei kannata sanoa, sillä hän menee joka aamu virkeänä klo 7:30 töihin.
Seksiä herätyskellon kanssa
17
476
Vastaukset
- kahdenäiti
Lukko makuuhuoneen oveen. Eiköhän isommilla lapsilla ole muutakin puuhaa iltaisin kuin olla korva makuuhuoneenne ovessa kiinni. Mitä se haittaa, vaikka isoimmat valvovatkin?
- Harvakseltaanherkkua
Kaikki junnut eivät ole "kylillä"... ja pienemmissä asunnoissa vaan kuuluu liian helposti. Vaihtoehdoksi junnut hoitoon ja vanhemmat irtiotolle johonkin.
- isukki74
Sama täällä. Lapset 17 ja 13. Ehkä se tästä sitten muutaman vuoden päästä.... Grr!
- Oiluoja
Rauhotuhan jo ….ha ha ha
- Telttaheiluu
Opettakaa vanhimmalla lastenhoitoa sen verran, että pääsette käymään kaupassa. Metsäautotielle sitten. Popup teltta, jos auto tuntuu liian avoimelta
Yksi ehdotus: Laittakaa lapset hoitoon vanhemmille tmv. :-)
- prrrrrr
Ei perse miltä se tuntuu kun herätyskello pärisee penaalissa
- Hopshops
Ainakin vetäminen on kivaa.
Ei voi olla noin vaikeeta. Kyllä itsekkin muistan lapsuudesta, niin kyllähän sen aina kuuli ja tiesi kun vanhemmilla oli panopäivät. Miks sitä pitäis edes hänetä..Kunnon lätkytystä vain takaapäin.
Mutta kyllähän tuo asia kannattais huomioida asuntoa hankkiessa. Vanhempien makuuhuone alas ja lasten huoneet ylös ja myös telkkari pitää löytyä ylhäältä, sekä alhaalta. Alakerta on vanhemmille. Kolmas vaihtoehto jättää mukulat tekemättä.
Tuo teidän homma kuuluu olevan sitten ihan perseestä.Ei voi muuta sanoa kuin vaikeaa varmasti seksiä mahduttamaan teidän lapsi-arkeenne. Kunpa saisitte sitä omaa aikaa toisillenne että voisitte tehdä mitä tykkäätte :-)
- Muuu666
Jep, joskus se on aika vaikeaa. Me odotellaan että nuorimmat on nukahtaneet, 13 ja 9-vuotiaat pikkusiskot. Yleensä ne menee aikaisemmin nukkumaan kuin me, joten joskus puolen yön jälkeen me voidaan panna, ainakin yläkerran makkarissa. Se on sellaista aika varovaista panemista, kumpikin yrittää olla mahdollisimman hiljaa. Tähän asti se on ainakin onnistunut. Sellaiset viikonloput, kun isompi sisko on kavereillaan ja pienempi on isällään, ovat ihan juhlaa. Sellaisista viikonlopuista me otetaan kaikki irti, silloin me voidaan panna ihan vapaasti. Onneksi sellaisia viikonloppuja on vähintään kerran kuussa.
- sexguru
Jeps, eiköhän tuo ole äänitasosta kiinni. Nuoremmat siis nukkuu ajallaan, vanhin katsoo telkkua. Makarin ovi lukkoon ja hommat käyntiin. Sehän vaan lisää kiihotusta jos pitää touhuta hipihiljaa ja mieskin kestää pidempään kun ei oo vaan nopeeta panemista, vaan hitaampiliikkeistä naatiskelua.
Päivällä isommat vie pienempiään puistoon ja saatte vapaasti hoitaa tarpeenne sillä aikaa.
Pesue viikonlopuksi mummolaan ja on koko vkl laatuaikaa. Entä sitten päiväpanot vaikka lounasaikaan, pienemmät hoidossa ja isommat koulussa..
Yhteinen suihkuhetki tai saunareissu kahdestaan, kyllä ne isommat sen aikaa voi katsoa pienempiensä perään..
Mielikuvitusta kehiin ja aivan varmasti löytyy tilaisuuksia! Ja kyllä vanhemmat alaikäiselle hiukan voi rajoja laittaa telkun ääressä valvomiselle, ei tule riittäviä unia jos neljään valvoo ja aamuksi töihin tai kouluun..
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2011398Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa463954Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1133140Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1332447Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin922155Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1991799Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3071069Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18855Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143785- 53729