Hpk aloittaa viikon päästä!

Eiks se ole se aika taas, että toiset nauttii kohta jääkiekosta ja toiset täällä valittaa Hpk:n olemassaoloa ja rahavirtoja ja mitä milloinkin.
Itellä kausari taskussa ja kohta laidat ryskyy, sanoo nää emävalittajat mitä vaan, niin taas se kausi alkaa ja teitä vituttaa:)
30312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Miten Kerhon pelistä voi nauttia? Vai menetkö sillä asenteella, että kiva kun tulee paljon maaleja, ei väliä kuka tekee?

Äänestä

Kiekkokausi alkaa ja valittajia vituttaa. Sekös mieltä lämmittää.

Nyyhnyyhnyyh. Itkekää valittajat, itkekää.

Äänestä
  • Kohta itkee lähinnä fanit ja vaatii valmentajan eroa.

    Äänestä

Pravda kertoo puolueettoman totuuden.

Äänestä

Suuri kunnia rahoittaa tappioita.

Äänestä
  • Ja Ritaluomaa ja Live Nationia.

    Äänestä

  • Ja perziikkien turhia valituksia, käräjiä ja pitkiä kokouksia.

    Äänestä

  • Kiemungin hovioikeuskulut.

    Äänestä

Kausi alkaa ja pelejä on joka viikko. Sekös kitiseviä valittajia vituttaa:) lätkä on kiva laji:) valittakaa vaan täl palstalla, nautin teidän kitinästä. Kohta peliin, ähäkutti:)

Äänestä
  • TAPPARA ON TERÄSTÄ !!

    Äänestä

6.8 Siperia opettaa

Äänestä

Kausi tosiaan alkaa, se on ok, mielenkiintoinen kausi varsinkin Suomen mestarilla- 2016. Tosin mehän tiedetään jo, koska kausi Oikeasti alkaa. Maaliskuussa.
Mutta riehukaa te vaan jo elokuussa, kuten Tampereen Lives-fanitkin tuppaa tekemään vuodesta toiseen.

Äänestä
  • Kehon hankinnat viivapelote-Kirilovia(pelote omalle molarille) lukuunottamatta saattavat nostaa teidät jopa sääleihin saakka.
    Kapasen polvet on isossa roolissa. Eikun menestystä vaan, suhteellisuus huomioon ottaen.

    Äänestä

Ketä tervejärkistä kiinnostaa näitten polvihousupoikien tekemiset. Jumankekka että voi olla naurettavaa touhua.

Äänestä

Naurettavaa on se, että sua vituttaa koko kiekkokausi:) Ihanaa kun pääsee taas jääkiekon pariin. Ja tapparan miähet ja kirveet, kevään mestaruudella ei ole tulevalle kaudelle mitään merkitystä:) Uusi kausi ja uudet kujeet:)

Äänestä
  • Sen verran on merkitystä että Tapparan ja HPK:n väliin jää 12 joukkuetta.

    Äänestä

  • ehkä vaan 11, Lives tuskin sinnittelee tammikuullekaan.

    Äänestä

Ostakaa kausareita ja lippuja. Me HML veronmaksajat olemma kiitollisia.

Äänestä
  • Entä sitte

    Äänestä

Ei helvetti, joko taas alkaa tuo pöljien laatikkoleikki, ja juottola on täys alkoholisteja. Nyt on pidettävä huoli, että kaikki väärin pysäköineet tulevat saamaan siitä sakon. Olen teroittanut siitä jo viranomaisilkii. Tulen tarkkailemaan pysäköintiä ja ilmoitan virheistä.

Äänestä
  • Sulle sopivaa hommaa. Toivottavasti tunnet edes liikennemerkit.

    Äänestä

  • Viranomaiset saavat alennusta Kerho-ravintolasta. joten....

    Äänestä

Lähteekö joku pilkille?

Äänestä
  • Keväällä sitten. Loma alkaa maaliskuussa.

    Äänestä

Pravda kertoo puolueettoman totuuden.

Äänestä
  • Kertooko mitä myös tuleva pelikausi maksaa veronmaksajille?

    Äänestä

Minä kerron, se tulee maksamaan paljon.........On täysin hukkaan heitettyä rahaa!

Äänestä
  • Juu kertokaapaa tämä ja kerrankin faktojen kera, vaikka tuskin ymmärrätte edes mitä se sana tarkoittaa?
    Huutelijoita ja paskanpuhujia riittää aina, mutta faktaa ja todisteita ei ole kellään esittää.
    "Minä kerron" ei oikein vakuuta, kun et kertonut mitään.

    Äänestä

  • Kerro sinä, jos kerran tiedät........ai niin tähänkään en voi nyt sitten kommentoida.....nielaisu.

    Äänestä

Maksaa mitä maksaa. Pääasia että kausi alkaa ja on lätkähumua. Maksatko edes veroja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Orangealue kirjoitti:

Eiks se ole se aika taas, että toiset nauttii kohta jääkiekosta ja toiset täällä valittaa Hpk:n olemassaoloa ja rahavirtoja ja mitä milloinkin.
Itellä kausari taskussa ja kohta laidat ryskyy, sanoo nää emävalittajat mitä vaan, niin taas se kausi alkaa ja teitä vituttaa:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu