Miten lähestyä tuntematonta facessa

Sellaista, jonka kanssa ei ole irl jutellut. Kova olisi halu tutustua yhteen tuntemattomaan mieheen, jonka kanssa on vain tullut katseita vaihdettua joskus aikoinaan.
10383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Rohkeesti posautat alastonkuvan ittestäs sille feissiin. Toosa esiin ja häppärit hymyilemään. :))

Äänestä
  • pyörtyisi ehkä

    Äänestä

Tuntemattomiin+ei+kannata+tutustua+kenenkään+fbssä+ilman+irl+tuntemusta+sillä+kuka+tahansa+voi+esittää+mitä+tahansa.+100%+varmuus+henkilön+aitoudesta+on+parempi+juttu.

Äänestä

Laitat viestiä ja kerrot, että haluaisit jutella ja tutustua. Olisi kait varmaan hyvä myös kertoa että ootte vaihdellut katseita irl niin näin hänkin voi muistaa sinut. Tämä siis jos ei muista sinua.

Samalla voit laittaa sen kaveripyynnön hänelle.

Voit tehdä miten haluat ja parhaimmaksi näet.

Sitä vartenhan se facebook on, että tuttuihin ja tuntemattomiinkin voi pitää yhteyttä ja luoda uusia suhteita eri ihmisiin.

Laitat vaan sen kaveripyynnön menemään tai viestin tai vaikka molemmat ja kyllä ne asiat etenee. Mielestäni on turha pähkäillä etukäteen mitä sinä voi tehdä ja mitä et ja niin edespäin.. kyllä asiat menevät omia raiteitaan kun laitat vaan itsesi siihen moodin, että nyt minä laitan asian itämään.

Äänestä

Anteeks et vanhus kyselee, mut mikä ihme toi irl-juttu on?

Äänestä
  • Irlannissa!

    Äänestä

  • kjehkjeh kirjoitti:

    Irlannissa!

    Tylypahka on hiljaa siellä. Se tarkoittaa in rea life.

    Äänestä

  • real siis.

    Äänestä

Stalkkeria ei tavata. Aivan perusasioita. Vittu, mikä idiootti olet noitaämmä :)

Äänestä

Olen miettinyt joskus miehenä samaa.

Lähinnä oudoksuttaisi että miten olet saanut nimeni selville?

kaveripyyntö voisi tietysti olla jees, mutta oletko varma että mies muistaa sinut?
Tietysti jos on joku tietty paikka jossa tuo katselu tapahtui niin voisit laittaa muistutusta siitä ja sitten kaveripyynnön.

Ei siitä kannata tehdä liian vaikeaa. Riippuu ihan täysin haluatko paljastaa heti korttisi että olet miehestä enemmänkin kiinnostunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitenjutellajne kirjoitti:

Sellaista, jonka kanssa ei ole irl jutellut. Kova olisi halu tutustua yhteen tuntemattomaan mieheen, jonka kanssa on vain tullut katseita vaihdettua joskus aikoinaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu