Mitäs nyt?
Pitäiskö ostaa kuntosalikortti ja ruveta tekee vatsalihaksia?
Kyllä ottaa päähän,kun Pattiksella temminpää ei yletä kunnolla edes huulille ja jos sattui ylettämäänkin, niin sit lerpahtaa välittömästi.
Ei puolikovalla oikein suju nää hommat joo :(
Pitäiskö ostaa kuntosalikortti ja ruveta tekee vatsalihaksia?
Kyllä ottaa päähän,kun Pattiksella temminpää ei yletä kunnolla edes huulille ja jos sattui ylettämäänkin, niin sit lerpahtaa välittömästi.
Ei puolikovalla oikein suju nää hommat joo :(
Vastaukset 41
Vanhimmat
Henkilökohtaisille terveysongelmille on varmaankin jokin toinen sivusto parempi, tai vaikkapa sitten lääkäri.
Kun lähtee Pattayalle panemaan niin pitää tietää ennen matkaa että mitä pitää tehdä että pystyy panemaan siellä Pattayalla.
Kokemuksesta tiedän, että nainen päällä asento ainoa joka toimii.
Lähetyssaarnajassa ei yletä revalle, lusikasta nyt puhumattakaan...
Jos mulkku seisoo
Viagra on keksitty ja kamagraa saa joka kadun kulmasta
No mutta nyt on aikaa reenata täällä Kuopiossa.
Kokeile vanhaa karvareuhkaa.
Kahta en vaihda. Toinen on kuksa ja toinen on...
Lihakset tulee ja menee, mutta läski on ikuista.
Pallomahani ei estä oluen panemista.
No mutta ja pane sitten vaan!
Mun lempinimi om Lerppa, joten ymmärrätte kai mix em pane Taimaasessa. Emkä missään muuallakaan kuin unissani. Ja sitte mun loistohuvilat ja huvijahdit, kaikkee ne psyykelääkkeet saakin kuvittelemaan.
Aamupuurona laitoksessa oli mannapuuroo, näin sunnuntain kunnijaks myäs hilloo. Kohta tulee lounaax uunimakkaraa jauhoperunamuusin kera, jälkiruuvaks jukurttii. Parenpaa ku ne vinosilmien riisit tai jotain.
Jakomäki hoitokoti rulez. Hoitajat vois kyä olla vähä ystävällisenpii.
On hyvä että on tämä foorumi sinulle, se varmaankin on avuksi sinulle monessa elämäntilanteessasi.
Pallomaha pysyy kunnossa kun ensin panee olutta ja oluen valmistuttua juo sen. Tosi on.
Lerppa, sun katkarapus om meleko säälittävä. Sille naurettiin jo Jakiksen ostarin naistevvessassa, kum luulit pitäväs käärmenäyttelyä ruokatunnilla yksinhuoltajaäideille. Onneks tuli stevarit, sait kyynelkaasua ja kumipuun oksaa, ja pöllimäsi oluet palautettiin myyntikuntoisina hyllyyn.
Kerro lisää Pattaya-juttujasi.
Buaahhaaahhaaa.
Kolmen vuorokauden oluen panemisen jälkeen pääsin juomaan valmiiksi pannutta olutta. Ai että, kyllä pallomaha on taas tyytyväinen kun sai mahansa täyteen valmiiksi pannutta olutta.
Ai että oli kiva herätä pallomahani vierestä. Kyllä pannut olut ramasee.
toisaalta nasukin saa pikkuruisella lerpallaan kunhan maksaa riittävästi, eli tuskin tuo mikään ongelma on.
Kolikoilla ei saa. Eikä sillä reppanalla setelirahaa ole. Ei muuta kun lapanen laulamaan.
Lerpalle ja omaisille jaksuhaleja.Buaahhaaahhaa.
Pallo pois!
"Mitäs nyt?
Pitäiskö ostaa kuntosalikortti ja ruveta tekee vatsalihaksia?
Kyllä ottaa päähän,kun Pattiksella temminpää ei yletä kunnolla edes huulille ja jos sattui ylettämäänkin, niin sit lerpahtaa välittömästi.
Ei puolikovalla oikein suju nää hommat joo"
Tämä on minun henkilökohtainen ongelma. Koettakaa ymmärtää.
Niinhän tuo taitaa olla.
Koska Pattayanpoissit lopettaa kelassa pummaamisen ja lähtee mahansa kanssa töihin?
Vaikee tätä mahaa on himaankaan jättää.... mukana kulkee. Kerran meinasin päästä töihin mutta ne oli jo löytäneet auto näyttelyyn jonku toisen esittämään miseliini ukkoa valkosessa trikoo asussa
Hai sie nuori poika. Oletkos kuullut koskaan Matti mieto makkarasta. No miepä kerron. Jos siul on ongelmii alapää juttuin varrel, niin eipä häitä. Täs on siul Rainer joka voip auttaa. Mää olen ollu Jo toistakymmentä vuotta alapään personal trainer. Jos mie tuun sut hakkee miun mersullain sinun kotiportiltas niin hyppäät sie miun vietäväs, niin mie näytän siulle kaikki salat miten kuuluu tehdä.
Minä olen ylpiä mahastani. Se on itse hankittu ja maksettu. Hyvä juttu mahassa on se ettei tartte hätistellä tyttöjä kauemmaksi. Nysäni on siellä piilossa ja pysyy.
Ei ole normaalia, että koirat haukkuvat KOKO AJAN.
Ei taida olla koirilla tarpeeksi virikkeitä, jos pitää vaan haukkua.
Amalia voisi alkaa nypläämään, jos näkee langat pallamahansa päällä, muutoin nyplätkööt alapäätään kuten tähän saakka ennenkin.
Kesken jääneessä kansakoulussa ei kerrottu miten pallomahasta pääsee eroon
Meillä jo peruskoulun ekalla luokalla vuonna 1974 painotettiin liikunnan merkitystä ja ylipainoisille opetettiin että pullansyönti lihottaa.
Koko koulussamme ei ollut kuin pari ylipainoista henkilöä. He olivat maatilallisten tyttäriä. Me pojat juostiin kilpaa, tehtiin leuavetotangoissa temppuja, painittiin ja oltiin erilaisia ulkoleikkejä.
Aina ulkona. Kotona ei käyty kuin syömässä ja nukkumassa. Kaupungin laitamalla oli liikuttava kävellen tai fillarilla. Kunto oli aina tapissaan. Kuningas jalkapallo saapui siinä kymmenen vanhana meidän kylälle Lahden Reipas- nimisen seuran muodossa.
Sitä sitten jyskytettin koko ala-aste välitunneilla, koulun jälkeen, treeneissä ja viikonloppuna. Seiskaluokalla saapui Shoreikanin karate Lahteen. Treenit oli oman yläasteemme jumppasalissa. Vetäjinä Tarmo Leppänen ja Vesa Suopanki.
Tarmo opetti myös itsepuolustusta ja jujutsuun viittaavia asioita treenien ulkopuolella.
Urheilu on ollut aina erittäin tärkeää itselleni ja nivelrikkoisena raskasrakenteisena raakkina välttämättömyys, tai menee hyvä Pattayanpoika kasaan ja pyörätuoliin.
Terve sielu terveessä ruumiissa. Se on vaan taivaan tosi. Numerosenseitä taas kuvaa parhaiten sanonta "pieni muna, pieni sielu"
Karateharrastajako tämä sittemmin katutappeluissa taitojeen hyödyntänyt onkin.
Alakastia, pahoinpitelytuomittu, häpeäpilkku.
Missä siellä Chiang Maissa sinä Senssu vedät treenejä?
Tutkimusten mukaa lihava mies jaksaa kauemmin
https://www.nainen.com/tutkimus-paljasti-ylipainoiset-miehet-kestavat-sangyssa-pidempaan/
Onko Pattayan rakkaat siis lihavia vai urheilullisen kroppaisia?
Perhostytöt nauttii pallomahan päällä pompottelusta.
Onneksi asiaan löytyy nyt apua
7 vinkkiä miehille: näin pääset eroon pallomahasta
https://www.iltalehti.fi/elintavat/a/665bdd8b-7aa0-4c6a-9390-3450f000d842
Pallomahan kymmenes viikko nopeasti laskettuna alkoi. -8kg ja sairaissa pohkeissa kiva bruna. https://aijaa.com/Sk3gHS
Peilisalipoju.
Tosimiehet käy oikeilla saleilla. Oikean miesten salin tunnistaa siitä että siellä on ihan oikeaa rautaa reiluisti tarjolla, eikä vain vieteri, vaijeri ja hydraulisia vimputtimia.
Numeromies tosin kertoi, ettei yli 55 vuotiaat enää voi ulkoilla.
Tosimies muistaa aina tämän säännön, lihakset tulee ja menee, mutta läski on ikuista.
Minulla kunnioitusta herättävä pallomaha ja oluen paneminen kyllä hoituu.
Homer Simpson totesi rannalla että kaikilla muilla on pyykkilautavatsa ja minulla on pesupallo.