langattoman hiiren asennus?

Elikkä milleen saan toimiin tommosen langattoman hiiren kannettavas.se kyllä tunnistaa sen mutta mitään ei tapahdu???
31161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Asenna ajurit.

Äänestä
  • Tai osta Macci

    Äänestä

Mun langattoman hiiren (Genius merkkinen) lähetin/vastaanotin mokkulan pohjassa on nappi, jota pitää painaa. Napin painaminen käynnistää hiiren etsimisen. Hiiren pohjassa on myös nappi, jota on painettava muutaman sekunnin sisällä (kun lähetin/vastaanotin vilkuttaa valoa ja hakee hiirtä).

Siten ne löytävät toisensa ja hiiri alkaa toimimaan. Tuo täytyy tehdä aina kun vaihtaa hiiren paristot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaapeli79 kirjoitti:

Elikkä milleen saan toimiin tommosen langattoman hiiren kannettavas.se kyllä tunnistaa sen mutta mitään ei tapahdu???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu