Minulla on hypomania, sitä ei ole diagnosoitu, ei tarvitse, tiedän itse, mutta mistä tiedän milloin minun on pakko mennä lääkäriin asiasta, mistä tiedän milloin se vaihtuu maniaksi, jos vaihtuu? 2 viikkoa tätä nyt kestänyt, en pysty olemaan paikoillaan, rahat menneet kankkulankaivoon, kauheaa ryypiskelyä, laskut jääny maksamatta, tullut seikkailtua ympäri suomea, puhetta piisaa, seksuaalisuus huipussaan jnejnejne. Viimeeksi kun tällanen kohtaus pari vuotta sitten nii hyppäsin parvekkeelta alas. millon pitää hakea apua? En haluaisi laitoshoitoon, mutta sinne tunkevat ??
Hypomania tai mania
dnjnvkd1
2
267
Vastaukset
- arinpipo
Monesko kerros oli? Oliko liian matalalta?????
- totuttelua
Mene tänään. Ei se välttämättä maniaksi muutu, mutta ei lääkärissä käynnistä haittaakaan ole. Diagnoosista on se hyöty että saat lääkkeet, joilla tasata mielialan pahimpia huippuja. Tosin oikean lääkkeen löytyminen vie usein kauan. Se silti kannattaa, oma olosi helpottuu, etkä tee enää niin paljon "tyhmyyksiä", joiden morkkista joudut kestämään.
Kaikkea hölmöä, jota kadun olen minäkin tehnyt. Mutta näillä mennään. Yritän olla parempi ihminen ja syön lääkkeeni säännöllisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22820905Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964184Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu742848Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv492170Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1921798Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891622Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1351540Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1681494Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141384