Finnair Plus-pisteillä maksaminen osittain

Mintsuuuuuuuuuuu

Lentoja voi maksaa osittain Finnairin pisteillä ja osittain rahana, mutta tietääkö joku voiko esim. parempaa istumapaikkaa maksaa osittain pisteillä ja osittain rahana?
Menin varaukseni paikanvalinta kohtaan ja painoin "käytä pisteitä", mutta sivusto ilmoitti, että ei tarpeeksi pisteitä. Ei siis ilmoittanut ollenkaan, että näin paljon pitäisi pisteiden jälkeen maksaa rahana.
Mieluiten käyttäisin pisteet American Airlinesin operoiman takastulolennon paikkoihin, mutta se on varmaan vielä hankalampaa.

2

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5454555

      Varmaan soitto Finnairille kannattaa.

    • Kaappijeesus

      Ainakin lentoja varatessa pitää mennä sinne saakka että on valinnut lennot ja menee maksamaan, niin kun on kirjautuneena sisään se antaa sellaisen liukurin jolla voit valita paljonko käytät pisteitä ja paljonko rahaa. Ehkä paikanvarauksessa on sama. Kokeile! Finskillä toimii myös aika hyvin chat kun menet sivuilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      66
      5605
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      2951
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      274
      2611
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2449
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      23
      2219
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      261
      1754
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      58
      1349
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1233
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      88
      1165
    10. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1146
    Aihe