Kirvesmiehen palkka?

Mikä olisi kirvesmiehen käypä tuntipalkka Oulun seudulla? Tämä, jonka kanssa keskustellaan vakavammin pyytää 17 - 18 euroa tunnilta. Hänellä on laaja kokemus.
21012
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pääkaupunki seudulla täytyy pyynti asettaa 14-15 €
välille. urakalla saa ton 17-18 € (sivukuluineen n.30€/t).noihin hintoihin täytyy olla tosi tehokas
täys ammattilainen suurella työkalu/kone valikoimalla.

Äänestä

hyvä palkka, mutta todennäköisesti homma tulee hoidettua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Inspi kirjoitti:

Mikä olisi kirvesmiehen käypä tuntipalkka Oulun seudulla? Tämä, jonka kanssa keskustellaan vakavammin pyytää 17 - 18 euroa tunnilta. Hänellä on laaja kokemus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu