Free Bird mansessa on kuulemma hyvä isoissa kuvissa, en oo kuullut et Hämiksessä sais helposti isoo tatskaa ekaks kuvaks. Oon ens viikolla 18 ja halunnut tatskoja jo 5 vuotta, mut ei oo saanu lupaa.
päätin että vedän ekaks kunnollisen eli enkelinsiivet selkään tai jotain. Jos oisin saanut aiemmin varmaan alottanut pienellä. Onko kokemuksia Hämiksen liikkeistä? Isoo tatskaa joutuu ravaan tekemässä muutaman kerran.
päätin että vedän ekaks kunnollisen eli enkelinsiivet selkään tai jotain. Jos oisin saanut aiemmin varmaan alottanut pienellä. Onko kokemuksia Hämiksen liikkeistä? Isoo tatskaa joutuu ravaan tekemässä muutaman kerran.
Vastaukset 28
Vanhimmat
http://www.freebirdtattoo.com/index.php
Löysin infoo, siistejä kuvia!
Ihan kamalia, ei ihme että tarvii yrittää mainostaa täällä. Harvoin edes trailer trash porukoilla jenkeissä näkee yhtä mauttomia.
Ajatonta laatua hakisin Helsingistä, VooDoo tattoosta http://www.voodootattoo.fi/
Vittu noi Woodoon muotokuvat on paskoja. Onko Elviksen naama oikeesti yhtä vino kuin lauri tähkällä?
Todella realistisia potretteja! Tuo lapsen kuva, en tiedä kumpi on valokuva ja kumpi tatuointi.
Laadusta ja Vuosaaren voodoo tattoosta ei voi puhua samassa lauseessa. Pave on äärimmäisen mukava kaveri, ymmärtäisi vaan lopettaa ihmisten ihon sotkemisen.
http://www.voodootattoo.fi/img/tattoo/portrait/IMG_1728.jpg
Tämä kaveri hallitsee realismin. Ehdottomasti pitää saada vierailemaan Hämeenlinnaan pariksi kuukaudeksi, niin ei tarvitse Helsinkiin asti lähteä tatuoimaan itseään.
Hox hox paikalliset tatuointifirmat! Ottakaa pallo tämän maestron saamiseksi maisemiin!
Kaveri otti kakolassa aikanaan, enkelin siivet.
Älä lapsparka mee pilaan ihoas kaiken maailman tuherruksilla. Sen jos teet tulet vielä katumaan rankasti.
Tatuointi on nykyaikaa, se on hieno persoonallinen tapa koristella itseään ja aivan yleistä kulttuurissamme nykyään. Kun uimarannalla katselet ihmisiä, niin kolmella neljästä on ainakin jokin pieni kuva koristeena. Huonolla itsetunnolla varustetut eivät uskalla kuvaa ottaa vaikka mieli tekisi. Tatuointi voi olla lisäksi todella seksikäs ja korostaa ihmisen kauneutta.
Älä nyt hulluja puhu hyvä lapsi....Jos nuo tatskat olisi ihmiskehoon kuuluvia niin kai evoluutio ja luojamme olisi ne jo kehittänyt ihoomme kohdussa!!!!
Aivan idioottien ja huonolla itsetunnolla varustettujen ihmisten tapa nostaa itseään esiin mitä irvokkaammalla tavalla.
Moinen tapa kuuluu vankila-ja muun alamaailman keinoihin näyttää olevansa täydellinen idiootti!
Pois ette saa jos ja kun myöhemmin tulette järkiinne!
Viisaat ovat juurikin ne vanhemmat kun estää lastensa hullut päähänpistot!
Tatskoja voi poistaa nykyään.
juu, laserilla jos lompsa tai luottokortissa katetta riittää ja oma kipukynnys kestää niin kyllä voi poistaa!
Vaikka viisaampaa on olla laittamatta mitään aineita tietenkin oman ihon alle
Fiksusti todettu. Varsinkaan isoa tatuointia ei kannata ottaa ensimmäiseksi, sillä se on raskas työ. Ja jos se täytyy poistaa, sekin on iso homma.
Älä tee itsellesi tuollaista hallaa, että menet ottamaan tatskoja. Oma tuttavani otti enkelinsiivet selkäänsä 20-kymppisenä. Nyt hän on 20 kg lihavampi, arvaapa vain miltä ne siivet näyttävät "mamman" selässä. Ei niitä koko selästä niin vain poisteta, ja kukaan ei tiedä mitä aineita niistä elämän aikana liukenee elimistöön.
Hahahsha enkelisiivet hahahaha! Samaa kastia tribaalien kanssa, valkoroskaa. Piikkilankaa käsivarren ympäri?
http://anna.fi/muoti-ja-kauneus/kauneus/tatuoinnit-katso-kuvat-ja-aanesta-upeinta-tatuointia
Nro 23 pitäis olla siivet BUAAAHHHAAHHAHHAHHHAAAAAAHHH
Messuilta
Jos ei oo viel tatskoja, niin ei kyllä pidä ottaa ekojakaan ..... ei mitään järkee
Nykyään on muodikasta erottua joukosta ja olla ilman kuvia...
No sinä nyt ainkin jo nyt erotut joukosta olemalla noinkin viisas ja fiksu kun noin sanoit.
Noin juuri on, jos nuo "kuvat" olisi ihmiskehoon tarkoitettu, ne saataisiin jo äitiemme kohdussa evoluution myötä!
Evoluutio on vaalentanut minulle ruman melkein vaaleanpunaiselta näyttävän ihon. kai sen saa peittää?
No tottakai saa peittää. Evoluutio hämää. Värjää se ihosi ruskeaksi ja mene puuhun kiikkumaan ja syömään banaania!
Arjalainen on geenimutaation tulos.
Itse käytän hennaa, kun kuva alkaa kyllästyttään saan sen pois.
Onks joku joku nähnyt jossain hienon tatuoinnin tai sellaisen mikä sopii kantajalleen? Minä en.
Tatuoinnit ovat usein nuorten villityksiä, vähän kuten lävistyksetkin, mutta lävistykset saa helposti pois ja ei kauheen moni "aikuinen" niitä nenärenkaita, kielikoruja ja pirunsarvia enää käytäkään. 20 vuotias ei ole aikuinen eikä sitä ole oikein vielä kolmekymppinenkään.
On niin vitun huvittavaa kuunnella, kun joku selittää tatuointinsa kuvastavan ja merkitsevän sitä ja tätä. Siis sellainen ruma töherrys on ruma, vaikka kuinka selittelisi.
Tatuoinnitonrumia, oikeassa olet. Ei ole olemassa kaunista tatuointia, aina näyttää likaiselta. Kannattaa jättää tatskat ottamatta, me kun emme saa täältä kuin sen yhden ainoan nahkahaalarin, jonka pitäisi kestää koko elämä. Kyllä sitä kannattaa säästää ja hoitaa mahdollisimman hyvin. Ei ole kiva sairastella tatuoinnin aiheuttamia allergioita, jotka saattavat puhjeta kymmenien vuosien jälkeen, puhumattakaan esimerkiksi ihosyövästä.
Piirrä tussilla naamaas mieleisen kuvan, tosin se on oma tekemäs, mutta et tiiä, onko ammattilaisen tekemä yhtään sen parempi.
Sit meet kylille dallailee ja katot, mitä porukat tsennaa.
Mietit, et onks järkee pitää lärvis tuollaista leimaa koko loppuelämän.
Sit sä hiffaat, et ei todellakaan oo järkee ottaa mitää leimaa ihoon.