Auris hybridin myynti romahti Ruotsissa

Auris hybridin myynti romahti Ruotsissa 22 % vuodessa. Ruotsin myydyin hybridi heinäkuussa oli VW Passat GTE.
363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ruotsalaiset ovat aina olleet Suomalaisia edellä kaikessa. Ei Ruitslaiset ole antiikki-Tojoja koskaan himoinneet, toisin kuin nämä Suomi-terot jotka jaksavat fanittaa Tojon nukapumppuja.

Äänestä

Suomalainen on sokea Toyotan suhteen ja vaareilta peritty tietämättömyys näyttää siirtyvän nuorempaan polveen liian usein.
Suomalainen menee aina halpikseen, eikä myönnä virheitään vaan selittää ja keksii perusteluja tyhmyydelleen.

Äänestä
  • Eivät nuoret osta enää Toyotia paitsi täysin kouluttamattomat. Näin nettiaikaan löytää kyllä tietoa ulkomaalaisista julkaisuista ja valistunut kuluttaja jättää Tojon kauppaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myynnin.romahdus kirjoitti:

Auris hybridin myynti romahti Ruotsissa 22 % vuodessa. Ruotsin myydyin hybridi heinäkuussa oli VW Passat GTE.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu