Kartingliiton KF6 sarja

3456789065432

Varsinainen arvosarja. Kuopiossa puolet kuskeista puuttui. Vihdissä oli 4-5 kuskia. Ulvilassa nyt sama homma. Mani vissiin niinkuin akk ja kartingliitto oli suunnitellutkin? Ja nyt päättäjät muhivat keskenään ensi kesälle taas jotain mistä ei kysytä harrastajilta mielipidettä. Yhteistyötä ei tietenkään edes harkita muiden kanssa. Mattoa sen sijaan yritetään kammeta jalkojen alta se mikä keretään. Näinhän se laji varmaan lähteekin hurjaan kukoistukseen.

5

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seonsiinäjo

      Katselet väärään suuntaan. Vaihtoehdot hienolle sarjalle on jo valmiina. Harrastajia kuunnellaan ja sen mukaan myös toimitaan. Sinä itse sen päätät eikä joku muu. Nyt vaan toimimaan! Vanha kuvio on jo nähty, uudet tuulet puhaltavat.

    • Tiirikallekäyttöä

      KF6 luokkana voi taas hyvin, on kasvamaan päin.
      Kartingliiton toiminta hiipui AKKn painostuksien alla, sitoivat hyvin toimivan järjestön kädet käsiraudoilla itseensä. Näiden rautojen avain edelleen hukassa. Avain tuskin tulee löytymään nykyisten päättäjien toimesta, Hallitus ja lajipäällikkö kantona kaskessa.
      Tämän ja tulevan uuden lajiryhmän täytyisi tajuta tilanteen vakavuus, etsiä uusi avain ja tiirikoida lukot auki. Jos ei tiirikka löydy, niin kentän tulee valtaamaan muut sarjapyörittäjät. Ei huono ratkaisu sekään jos kartti kuljettajille saadaan vain hyviä kisoja.

    • KäyKommentoimaan

      Keskustelu KF6-luokast käy vilkkaana KF6 ryhmän Facebook sivulla. Sinne niitä sinunkin rakentavia kommentteja odotellaan.

      • Tännekommentteja

    • i98432n3f8

      Koffi ja kadett isät kaikki samanlaisia ikenien venyttäjiä , aina suu selällään huutamassa kun kelleen ei kelepaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4422
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2879
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2632
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      83
      1606
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1508
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1229
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1164
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1052
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe