Täällä on ihana asua. Palvelua löytyy ja ihmiset ovat iloisia! Naiset ovat varmaan Esa Pakarisen jälkeläisiä ja miehillä on viinageeni tullut äidinmaidossa. Ainut virasto on sosiaalivirasto, jossa ei työt lopu. Ja Alko. Mukava paikka asua!
Ihana paikkakunta
SosiaaliSimo
16383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pyllymäki tämä lafka on nykyään nimeltään.Valtaapitävillä on vauhti sata ja äly nolla.Kaikki parhaimmat ihmiset täältä ovat jo lähteneet.Viimeinen sammuttaa valot.
Näin minäkin ajattelen Proolaisista
Olen tässä harkinnut asiata, ihan toven teolla. Onko meillä ketään järjenjättiläistä, kenen kanssa voisi asioista ihan rehellisesti keskustella. Kaikki kyttäävät toisiaan ja kiikuttavat sanomaansa näille Pohjois-Korean porukoille.
Pohjoiskorealta tämä valtaeliitin toiminta kyllä näyttääkin.Suurruhtinas sanelee kepulipuolueen toiminnan,vastaväitteitä ei sallita!!
Suosittelen aappseetä, siellä on väestön fiksuin osa.
Oliko se Esa Pakarinen kova panomies aikoinaan?
Proot ova tehneet kaikesta eriävän mielipiteen.
Jopa toisen toimielimen päätöksen tiedoksiannosta! Ja kerran jättivät eriävän mielipiteen omasta mielipiteestä (Tuikka äänestänyt esityksen puolesta hallituksessa)!!
Ja Raija on tehnyt kaikkensa että Pyhäjärvi kaatuisi ja menisi kaaostilaan.
Ei Raija vaan JT häntäkärpäsineen.
Oikein hyvä paikka asua,,no huolimatta muutamasta räksyttäjästä jolla nyt ei ole mitään merkitystä.
Kaikki on hoidettu hienosti
Hyvä paikka asua. Räksyttäjät elää omaa elämäänsä. Kun pysyvät omalla reviirillään, niin kansa voi hyvin. Meitä ei tarvii tulla neuvomaan. Me osataan äänestää omalla äänellä ilman puolesta puhujia.
Haista lokin perse kulakki parraaseen työaikaan täällä notkuu!!Eikö etopelloilla kumisaapas sotkeennu?
Tuo vitun hönö se tunkee nokkansa joka paikkaan...
Räksyttäjät on oma joukkionsa.