Jos haluaa astrologisen kartan, kuinka tärkeää on tietää tarkka syntymähetken kellonaika? Jos ei tiedä niin saako sen vielä selville kun kyseessä lähes 50 v ihminen? Syntynyt sairaalassa jota ei ole enää olemassa. Riittääkö jos tietää että Iltapäivällä esim yhden ja kolmen välillä?
Syntymäajasta
5
142
Vastaukset
- ajattelennäin
Voihan sitä kysyä, jos vaikka tämän entisensairaalan tietoarkistot ovat tallessa jossakin...
Kellonajan pitäisi miel olla 5 min tarkkuudella. - furcas
Ilman syntymäkellonaikaa on mahdotonta tietää huoneiden sijaintia. Pystyt selvittämään ainoastaan missä merkissä planeetat ovat, mutta muuta tietoa ei ole mahdollista saada. Kartta on paljon tarkempi, jos tiedät kellonajan.
Jos ei ole vanhempia jotka mahdollisesti muistaisivat sen, vauvakirjaa johon se olisi kirjoitettu tai muuta semmosta nii se on vähän vaikeampi juttu ellei sitä löydä jostain arkistoista. Onko väliä syntyykö kerrostalon 9. krs:ssa vai kaivoskuilun pohjalla?
Kuinka syvälle tähtien salaperäinen vaikutus ulettuu?- Mitävittuilet
Kuule ei. Vain sillä on merkitystä onko niitä muumeja laaksossa vai jossain muualla. Jossain muualla ilmeisesti sinulla.
- Astrolooki
Kartan voi rektifioida so ajoittaa kohdalleen, mutta se voi vaatia aika lailla vaivannäköä.
Mutta kyllä sinä jotain saat tietää tästä henkilöstä ilman tarkkaa kellonaikaakin, varsinkin jos kuu oli tietyssä merkissä syntymävuorokauden eikä vaihtanut merkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1467841Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007310Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317202Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216828Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht26376Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t756374Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236084Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126002Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845380