Minulle kelpaa ainoastaan

VenäjälläTehty

Sytänkiuvas. YYA!

1

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Satavarmastitotta

      Ei ole epäselvää mitkä tahot ovat vaikuttaneet 09/2003 TM Rakennusmaailman-Tornado testin artikkeliin!

      Saunologin julkaisema Hurja Tordano =(Sydänkiukaan edeltäjä). TM- Rakennusmaailman artikkelin yhteydessä, julkaistiin Tornado kiukaasta muokattuja kuvia.

      https://saunologia.fi/wp-content/uploads/2016/09/2003-Rakennusmaailma_Tornado_kuvat.png

      Totuus on toisenlainen mitä TM Rakennusmaailma 09/2003 artikkeli- Tornado on julkaistu. VTT:n testaama Tornado kiuas on ollut testin suorittajan hyväksymä. Valmistajan toimesta, sovittuna aikana, virheetön ja siisti ko. Tornado kiuas oli toimitettu vertailutestiin Porvooseen.

      Tornadon sulkeminen vertailusta sekä törkeän artikkelin julkaisun johdosta. Tornado kiukaan valmistajat olivat suorittaneet tutkimuksia Yhtyneet Kuvalehdessä anonyymisesti, 09/2003 TM Rakennusmaailma-Tornado artikkeliin perustuen.
      Selvitystyössä paljastui, että tulisijan valmistajat oli aikoneet vetää kaiken ilmoittelun Yhtyneet Kuvalehdistä, jos Tornado-kiuas on mukana TM Rakennusmaailman vertailutestissä.

      Jo alkumetreiltä lähtien Tornado / Sydän-kiuas, ovat olleet käsittämättömien hyökkäysten ja trollauksien kohteina.
      AVAUKSEN TEHNEEN KIUAS VALMISTAJAN MUKAAN, mikään ei ole muuttunut 15 vuoden aikana!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      460
      8232
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5667
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4701
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      210
      4574
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      35
      4509
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      55
      4013
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3890
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      79
      3772
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      44
      3700
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      87
      3528
    Aihe