Funchalin ruokapaikkoja

MikMer

Parin viikon Madeiran visiitti alkamassa. Edellisestä vierailusta on kaksi vuotta aikaa. Funchalin ruokapaikkoja tuli tuolloin kierrettyä useitakin ja tarjonta hyväksi havaittiin.

Onko kenelläkään viimeksi kuluneen vuoden aikana Funchalissa vierailleilla tietoa mahdollisista uusista hyvistä ruokaravintoloista?

2

404

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EspadacomBanana

      Paljon on tullut uusia ravintoloita parissa vuodessa lisää. Rua de Santa Maria kadulla muutamia esim. Taberna da Escuina on hyvä. Viereisellä kadulla: Rua D. Carlos kadulla esim. Mozart on hyvä.

      • MikMer

        Kiitos vinkeistä, täytyypä käydä tutustumassa kyseisiin paikkoihin ja muihinkin uutuuksiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      88
      2747
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2293
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1113
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      968
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      839
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      690
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      645
    8. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      42
      572
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      35
      543
    Aihe