Missä tansipaikassa on Suomen paras lattia? Itse kävin Karjalatalossa Helsingissä tanssikursseilla ja oli varsin mainio. Kuulemma siellä on alkamassa myös lavatanssit syksyllä
Suomen paras tanssilattia?
hyvälattia
24605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Šeppo sää oot säälittävä näiden pakkomainostesi kanssa.
KUULEMMA HEHE LOPETAS JO Helvetin kuuma ja ahdas paikka karjalatalo bacaksessa suomen eikun maailman kehnoin ei ole vaahteraparkettis kanadasta
Kyllä Backaksen tanssilattia on ihan jees useampiin
Etelä-Suomen tanssipaikkoihin nähden.
Joissain kohden tuntuu että kallistelee sinne sun tänne,
muttei niin pahasti kuin esimerkiksi Kapakanmäellä.
Backaksella on lisäksi yleensä ihan hyvät tanssit, kun tilaa on,
kuten eilenkin.
Ja lisäksi llmastointi pelaa.
Onneksi nämä vinkujat loistavat sananmukaisesti poissaolollaan.
Paras lattia on Teeriksellä, Somerolla.
Tilaa on varmasti ja ilmastointi pelaa kun lattialla pyörii ainoastaan sata ihmistä. Baskaksen käppyrä ja koloinen lattia ei houkuttele mitenkään.
Siis tosi kivat tanssit oli B:ssä eilen. Vähän väkeä on ollut, mutta sitäkin rennompaa menoa ja kaikki aina tanssii ns kaikkien kanssa - melkein ainakin. Ehkä se iloinen mieli on siellä parasta, haetaan vaikka et missään seurassa ole ja välillä menee jalat solmuun tms. Ehkä sitä tulee keskityttyä muuhun kun siihen lattiaan....kotonakin vielä hymyilytti ja oli hyvä mieli, eikös sitä silloin ollut kiva ilta? Kiittäen kaikkia herroja ja sinä yksi...jäit jotenkin mieleen. Joskus sitä odottaa, että joku kysyis vaikka, että mennäänkö ulkoilee joku päivä, niin ehtis rupatella. Taitaa vaan olla tanssipiireissä mahdotonta.
Baskas faneri kupru lattia maan jopa Euroopan surkein
Tietysti Teeriksellä, Somerolla
Teeriharju, Viialan Metsälinna, Pappisten lava.
Mitä eikö karjalaistentalossa olekaan kanatanvaahteraa.
Siellä on karjalanmäntyä, johon herrat ovat lyöneet päänsä ja joissakin kohti löytyy vielä luodinreikiä.
Tietysti Teeriksellä Somerolla
Backaksen lattia on hyvä, vähän vino ?
muttei niin paha kuin Kapakanmäellä
" Palvelinvirhettä " pukkaa pukkaa.
Backaksen kävijämäärillä ei ole yhtäkään
tanssipaikkaa ensi kesänä avoinna lauantaina
pääkaupunkiseudulla , lavatanssien sesonkina.
Synti ja häpeä lavatanssiharrastajille, riemuvoitto
vinkujille ja selkäänpuukottajille.
Tätä ne haluavat.
Paras tanssipaikka on se jossa on hyviä tansittajia,jotka ovat iloisella mielellä liikenteessä eivätkä ole antaneet "pissan" nousta päähän "taidoistaa". Pienet puutteet unohtuu kun on mukavaa esim huono lattia. Kapakanmäellä on yleensä hyvät tanssit lattiasta huolimatta😊. Hyvä lattia on Mäntsälässä, mutta liian sisäpiiri paikka. Napiksella hyvä lattia ja aina hyvät tanssit. Ihmiset tekevät tunnelman ja tietysti esiintyjät eli paras on milloin missäkin.
Lattiasta puheenolle, paras lattia löytyy Iitiästä ja on ollut jo 50 vuotta.
On luultavasti yksi Suomen liukkaimmista lattioista!
Paras lattia on Lumossa. Toivottavasti siellä taas tanssitaan ensi talvi.
Ei tanssita kun Vantaan kaupunki ei enää vuokraa tilaa zepolle
Lumo oli pelkkää lumetta kuten täällä nasevasti joku totesi jo viime vuonna. Taisi jäädä vuokria rästiin, kanadanvaahtera siivoamatta kunnolla ja baskikset epäsiisteiksi tanssien jäljiltä. Tuollaiset joutaa ajaakin pois jumppasalia pilaamasta.
Koko viimetalven sinä tai joku toinen kahjo ennusti Lumon tuhoa ja toinen on Backaksen kartano. Lopetatko jo, me vaan käydään tanssimassa siellä ja tietsti muuallakin. Tanssijoita kiinnostaa tanssit, ei kenenkään järjestäjän talous, velkojat huolehtii niistä.
Zepekö tarttui aiheeseen. Kyllä se saa vaivata ihmisiä,jos epäilee ettei rehellisesti yritetä. Vilunkivillet täytyy saada pois alalta.
Ennusti oikein.
Backaksen tanssit on olleet todella hyvät
Lattia toimii todella hyvin
Terveisin 14 vuotta tanssin tanssi urheilija
Blayerit toimii
Tämä aihe on jo kökkö aloituksessaan. Sarjayrittäjän huonoa mainosmarkkinointia. Kuinka luulette että tuohon vastataan?
Paras tanssilattia on tietenkin siellä missä ovat parhaat naiset.