Ulkonäkökeskeisyytesi nainen

Pistää mut aika miettiliääksi
10269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kokee ulkonäköpaineita.

Äänestä

Pitäähän sitä nyt näyttää muille ämmille että täältä pesee ja miehille että täältä pesää. ;))

Äänestä
  • LOL 😂😂😂

    Äänestä

no sitä vartenhan me ollaan, kampaajat, kosmetologit, manikyristit, stailaajat ym pintaliitäjät, jotta vaimomatskusi olisi edustavan näköinen, laiha, jolla on nuoltavan hyvin hoidetut varpaat, muhkeat tissit jne... kai sinulla on millä maksaa moinen ylläpito koko loppuelämäsi? sillä sehän ei vielä tuota mitään, no, paitsi pari mukulaa, muttei korkoa investoinnillesi

Äänestä
  • Tämä ei ole minulta, eikä aloitus.

    Äänestä

  • ei ollut sinulta, KirsiQ, vaan minulta, joka olen kampaaja, ja jota niin mielellään plagioidaan pistettä myöten, osa luvallani, osa ilman lupaa.

    Äänestä

Jospa tuo pohdiskelusi on täysin hukkaanheitettyä aikaa. Kaikki eivät halua olla mitään matskua SINULLE. Hähä! :D

Äänestä

Kyllä, olen miettinyt tätä samaa ja koska en halua olla ulkonäkökeskeinen, pitää minun varmaan luopua sinusta. Olet liian komea, etsin rumemman. Lisäksi sitä toitotetaan ettei miehet vaihtamalla parane. joten pitää lisäksi löytää paskempi mies. Aika rankansi menee, mutta

Äänestä

Pitää olla siniset ihanat silmät.

Äänestä

Eiköhän ole ensin se tutustumisvaihe oikeassa elämässä (ei täällä) ja sitten vasta mietitään se vaimo- tai miesmatsku juttu, et onko siihen vai ei. Sä olet kuin joku Idols-tuomari; "Ei jatkoon" jne. En huolis tuollaista ihmistä, joka ei osais katsoa pinnan alle ja on heti vaimoa hakemassa, sivuuttaen kaikki muut välivaiheet pois. Ei siis mitään kärsivällisyyttä. Ja tottakai se on aivan luonnollista, että naiset laittautuvat tykkäämänsä miehen eteen, että mies paremmin huomais ja huomiois. Se laittautuminen on sitä miestä varten kehen on ihastunut tai sitten, että jos sellainen mies tulee eteen, niin on valmiiksi sitten edustavampi. Jos se miehelle on liikaa, niin kyllä fiksu nainen kuuntelee, jos mies kertoo, että esim. ilman meikkiä on parempi jne. Kauneus on katsojan silmässä. Kertoo se tollainen miehen arvostelu ainakin sen, ettei miehen puolelta aidoista tunteista ole kyse. Etsii vain jotain täydellistä hellapoliisia ilman sen voimakkaimpia tunteita.

Kyllä vähän suututtaa, kun kerran olis pitänyt jollekkin siitostammaksi alkaa. Sillä meni kiinnostus kun kerroin etten enää aio tulla raskaaksi. Siis ihminen joka ei edes tunne vaan on kuullut joltain että elän ja asun yksin, niin olis halunnut siitostammaksi. Voi elämänkevät mitä elämää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ootkoeesvaimomatskuu kirjoitti:

Pistää mut aika miettiliääksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu