Auto on S40 vm 2003. Pukkasi moottorin kuvan tauluun. Kävin kaverin luona lukemassa vikakoodin. Vikavalon nollaus ei auttanut. Koodi oli HO2 S Eli lämmitin piiri alhainen . Tallennus sensori 2 P0038 HO 2 S ja Lämmitin piiri korkea. Ajaessa ei huomaa mitään ainoostaan moottorin kuva loimottaa silmiin. Maanantaina käyn tilaamassa ajan pajelle. Katottiin niitten sensorien piuhat koneen päältä ja avattiin töpselit ja ruiskutettiin Electrogleaneria niihin. Täällä kun on Volvoneroja niin joku vois vähän valottaa tota ongelmaa eli onko tiedossa pajalla isompikin projekti.
Varoitusvalo
7
7137
Vastaukset
- ettei
ole huollon-ilmaisin merkkivalo?Ei vaan.
Uudet anturit?
tv.ei nero- volvonen
Huollon merkki on vaan teksti: SERVICE
- aaha
volvonen kirjoitti:
Huollon merkki on vaan teksti: SERVICE
meidän 2004 1.8 Volvon koneella huollonilmaisinsymboli on moottorin kuva,keltainen,oikeassa reunassa.Sammuu muutaman minuutin ajon jälkeen.Oonko hakoteillä?
Viimeiselle,eikös antaisi Lambdasta oman koodin? - Anonyymi
aaha kirjoitti:
meidän 2004 1.8 Volvon koneella huollonilmaisinsymboli on moottorin kuva,keltainen,oikeassa reunassa.Sammuu muutaman minuutin ajon jälkeen.Oonko hakoteillä?
Viimeiselle,eikös antaisi Lambdasta oman koodin?Vaihda imupuolen solenoidi ja yskä loppuu Volvo S40. Jos Auto kiihtyy vaikka nostat kaasupedalin. PU.
- volgal
Antura vain on sökö tsi mieskin tuon tajuaa!
- volvonen
Etummainen Lambda??
- volvonen
Lamda on vaihdettu ja vikavalot nollattu. 5km ajon jälkeen syttyi taas moottorin kuva ja kävin nollauttamassa sen. Nyt kesti 20km kun varoitusvalo taas syttyi. Huomenna tsekkaavat piuhat ja liittiimet myös alapuolella olevat. Onneksi on juuri katsastettu ettei sitä huolta ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1537898Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu953933- 1113795
- 553313
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint382647- 531804
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi431621Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d22881540Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111511Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko181398