Eli mulla on siis Honda cbr, joka menee nyt jotain max. 110km/h. Ni miten mä saan sen kulkee kovempaa
Miten kevari viritetetään
3
109
Vastaukset
- Erkki1
Vaihdat välityksiä niin että kiihtyy. Isompaa takaratasta ja pienempää etu ratasta. Jos vaihdat rattaat nii joudut ehkä ostamaan uudet ketjut.
- putputput
jos kuskilla ei ole kiloja yhtä paljon kuin mopossa kuutioita, pitäisi sen kulkea virittämättäkin vähän kovempaa. taitaa olla konehuoneessa jotain huollon tarvetta. onko härveli kuinka vanha? paljonko kilometrejä ajettu? onko huollettu säännöllisesti?
vähän kuin autoissa, jos 4 pyttyinen käy vain kolmella, ei turbon lisääminen pelasta tilannetta... - Jutustelija1
Aika tuskaa ja hintavaa sitä on ruveta virittämään, kannattaisi ehkä odottaa että voit ostaa isomman.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/
Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614198KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1152752Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452252Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291913- 241843
- 281566
- 171420
- 731360
- 1461307
- 311178