Johtajaksi Heikki Linnavirta

Otetaan välittömästi lapin vanhimmilta valta pois ja alennetaan heidät ihmisiksi.

Valitaan johtajaksi Heikki Linnavirta jolloin johtajamme olisi Jumala ja Jesus.
8984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Silloinhan teillä olisi Jumalana Heikki Linnavirta.

Äänestä

Mitä sä ahtialan hönö huutelet täälä!

Äänestä

Ahtiala kirjoitetaan isolla kirjaimella A ja täällä kirjoitetaan täällä eikä täälä.

Äänestä

Minä kannatan, HL johtajaksi ja Jumala pääjohtajaksi!

Äänestä

Mitä onko teillä lapinvanhimmatkin?

Äänestä

Heka presidentiksi!

Heka kertoi lestadiolaisliikkeen tarvitsevan uskonpuhdistuksen muutama vuosi sitten ja Heka oli oikeassa!

Äänestä

Ei niillä ole tänä päivänäkään valtaa, kaikki valta on korkeimmalla seurakunnan Herralla . Seurakunnan Herra puhuu työmiestensä kautta ja vaikuttaa voimansa kautta.
Joten teidän on sokeudessanne turha Herraltamme Jeesukselta hänen korkeaa valtaa viedä, eikä se ole edes teidän vietävissä.
Teidän valtanne on heinissä ja oljissa ja tyhmyydessänne.
Kirjoituksenne on täällä kuin keskenkasvuisten pojan nulikoiden joilla ei ole päässä oikein mitään millä ajatella.

Äänestä
  • Aamen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapinjumalat kirjoitti:

Otetaan välittömästi lapin vanhimmilta valta pois ja alennetaan heidät ihmisiksi.

Valitaan johtajaksi Heikki Linnavirta jolloin johtajamme olisi Jumala ja Jesus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu