Olis tarvetta Porvoon -Stadin välillä energiatodistus, onko kohtuuhintaisista tietoa?
Mistä Itä-uudellamaalla halpa energiatodistus.
7
1620
Vastaukset
Ei oo.
Meiltä löytyy, laajin verkosto osaajia. Energiatodistuksen hinta on nykyään hyvin kohtuullinen ja onhan se voimassa 10 vuotta, joten hinta per vuosi jää muutamiin kymppeihin.
Riittää kun jätät kohteen osoitteen ja tiedot tarjouspyyntö-lomakkeelle, saat useita tarjouksia ja valitset niistä itse parhaan.
Pienellä vaivalla, hyvä lopputulos.
Maksat vasta valmiista lopputuloksesta.
Asiakkaamme antavat hyvää palautetta, esim. "Palvelu on mitä mainioin, sain runsaasti tarjouksia"
http://www.hankienergiatodistus.fi/tietoa-energiatodistuksesta/patevoityneet-energiatodistuksen-laatijat- Zorrobas
"Meiltä löytyy, laajin verkosto osaajia. Energiatodistuksen hinta on nykyään hyvin kohtuullinen ja onhan se voimassa 10 vuotta, joten hinta per vuosi jää muutamiin kymppeihin."
Joo, mutta kun se on totaalisen tarpeeton paperi.
Vielä muutama tuollainen laki ja suomalaiset oppivat kreikkalaisille tavoille.
Juuri tuli vastaan omakotiasuja, joka on rakentanut omilla luvillaan juuri sitä, mitä on kulloinkin halunnut. Toinen hyväkäs on asunut kesämökillään kymmeniä vuosia. Kolmas sankari nuohoaa omat piippunsa piirinuohoojan nenän alla.
Kreikan tiellä ollaan. - Anonyymi
Laadin kohtuuhintaisia todistuksia - Porvoo -Sipoo- Hki välillä. OKT, Rivitalot, kerrostalot.
www.silvennoinen.info - Anonyymi
Täysin tarpeeton paperi. Välittäjätkin toteavat monissa kohteissa "ei lain vaatimaa energiatodistusta". Ei tule sanktioita mistään.
Olen katsellut monia näitä ja kyllä ne aika arvaamalla ja käymättä saatu.- Anonyymi
Kyllä se todistus pitää olla siinä vaiheessa, kun kauppakirja tehdään, ei välttämättä vielä esittelyvaiheessa, koska nykyään suurin osa ok-taloista jää myyjien käsiin, joten paperi on turha kuluerä. Suojeltuihin kohteisiin ei tarvi todistusta, eikä alle 50 neliön taloihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se todistus pitää olla siinä vaiheessa, kun kauppakirja tehdään, ei välttämättä vielä esittelyvaiheessa, koska nykyään suurin osa ok-taloista jää myyjien käsiin, joten paperi on turha kuluerä. Suojeltuihin kohteisiin ei tarvi todistusta, eikä alle 50 neliön taloihin.
Juupa joo.
https://www.ess.fi/paikalliset/10418
Yhtään uhkasakkoa ei ole ieläkään annettu, vaikka seuraavat ilmoituksia koko ajan.
Todistus on samaa luokkaa kuin pyöräilijöiden kypäräpakko. Sakko ei tule ja vakuutukset korvaa ilman kypärääkin tapahtuneet vahingot.
Sinänsä hyvä todistus, mutta sitä ruvettiin ajamaan kuin käärmettä piippuun ja kun se ei välttämättä korreloi lähellekkään oikeaa kulutustasoa. Sen vuoksi ihmiset eivät halua sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 951996
- 571929
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351