Avautuminen

kusiaivoooo

VAROITAN ERITTÄIN VITTUMAISTA KIELENKÄYTTÖÄ JA PISSILISSUKUSIPÄISYYTTÄ, EN TAKAA SITÄ, ETTÄ KETÄÄN KIINNOSTAISI TÄMÄ TEKSTI!

Nyt ärsyttäää niin hemmetisti että pakko jossain avautuu! Ihan sama jos kukaan ei lue tätä, nyt vaan pitää purkaa näitä vitun hermoja!

Mulle luvattiin että tänä vuonna pääsen festareille, niin luvattiin viime vuonna ja sitä edellisenä vuonnakin, no arvatkaa kui hauskaa oli, ongelma on ettei ollu hauskaa, koska en ollut minään vuonna missään! Tänä vuonna olin rippileirillä, ja se siitä! En missään muualla ole ollut. Mun sisarukset taas on päässyt vaikka mihin, varmaa kieräny koko suomen kesän aikana. Mutsi sit meni voittamaan lipun yhille festareille, no, ei se sitä mulle anna vaan siskolle. "arvaa mitä, teen siskolles yllätyksen ku se tulee sieltä mökiltä, annan sille liput paikkaan-X, ja ainiin, en sit sulle ostanu niit lippui ku en tienny mille päivälle haluut"

Jooo, et tienny todellakaan, oon sanonu sen vaan kome kertaa!

Faija on mulle auki kuuskymppii, ku SE meni johonki vitun känni bileisiin.

Kerätään luokan kanssa rahaa luokkaretkee varte, oon muutaman kympin keränny. No arvatkaa misää ne rahat nyt on? No porukat "lainaa" sieltä vähäsen ja käyttää johonkin vitun ryyppyreissuillensa, ku ei oo omaa rahaa käytettäväks siihen helvetin alkoholiin ni viedään mun rahat!? Ja sitten ne jättää mut vahtii jotain pikku kakaroita ja tulee yöllä kännissä kotiin. Vitun kiva herätä siihen ku yks laulaa kännissä "YHTENÄ ILTANA PALJON JOS VIINIÄ JOOOIS"

Ja samalla kun kirjotan tätä helvetin eeposta, ni sisko tulee mun huoneeseen ja sanoo lainaavans vähän rahaa ku lähtee huomenna sinne helvetin festareillensa! En haluis olla näin vitun helvetin mustankipee, ihan sairasta, mutta kun ottaa tällä hetkellä vaan päähän jos joku ei vielä ymmärtäny! Huomenna taas on parempi päivä...

Kyl mulla on ihan hyvät vanhemmat ja hyvä perhe ja ei ne mitään alkoholisteja oo, mutta tällä hetkellä nyt vaan on tää vitun angsti moodi päällä!!!! Tiedän että monilla on paaaaljon pahempia ongelmia perheissään ja en haluu kuulostaa pilalle lellityltä kusipäältä vaikka tän eepoksen perusteella varmaan kuulostankin.

KETÄÄN EI VARMAAN VITTUAKAAN KIINNOSTANUT, EI MUOKAAN KIINNOSTAISI, EI OO PAKKO LUKEE JOTEN ÄLKÄÄ TULKO VALITTAMAAN KIITOS!

12

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kusiaivoooo

      Niin ja enne ku joku sanoo "kai ton ikänen osaa itellensä tekemistä keksiä" Niin sanon vaan, en osaa, täällä vitun pikkukylässä tontunperseessä ei ole MITÄÄÄN. Ja vhän vaikeeta olla "kavereidensa" kanssa ku o yks ainoo ystävä.

      • Vittu älä valita, sama mulla ja kyl keksin tekemistä. Eiks sul oo yhtään mielikuvitusta??


      • ponihomo

        pikku sateekaariponien kuvilleko koko kesän olet runkannut ladon takana?


      • jdhsDFH

        En ole vittu, ja kerros mitä tekemistä olet keksinyt?


    • Tyttö.et.tunne

      Siis nyt täytyy vain sanoa, että niin kirotusti samaistun joihinkin kohtiin tässä tekstissä, ja mun ehdoton neuvo on: Joka ikinen kerta kun näät ne tyypit jotka sulle on auki, muistuta niitä, ja ÄLÄ IKINÄ LAINAA RAHAA JOS JOKU ON VALMIIKS AUKI, ja muutenkin vaadi ne kaikki rahaa takaa niin voit ite ostaa ne lippus! Ja aika epätoivosta on jos pitää vanhempien lapsiltaan nyysiä rahaa..

    • Älä paska valita

      • liweqwkfhe

        ok :)


    • Just-do-it-

      Sinä menet nyt ja otat isän luottokortin ja ostat sillä ittelles jotain mukavaa. Ite suosittelen että ostat vaikka auton ja purjeveneen. Kyllä sitten menee viinarahat ihan sinne velkojen kuittaamiseen. Tällä saat myös kerrottua että kuka vittu määrää

    • Kauha-Guru_

      Aloittaja olet itse perseestä.

      • KJSKFSKfhk

        Siitä toisesta reiästä, mutta kiitos :)


    • Kannattaa varmaa karata kotoa. En tiiä miten se vaikuttaa mihinkää, mut karkaa.

    • Kauha-Guru_

      Karkaa Tomi rannan luokse puohitielle Ouluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      261
      9783
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5523
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5139
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      70
      4821
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2379
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2229
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      302
      1858
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1557
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1501
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1123
    Aihe