Miksihän muuttavat pois?

Näyttää vvolla olevan monta asuntoa tyhjenemässä tuirassa, sehän on niin suosittu paikka, miks nyt ei?
18432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Varmaan mamujen / lestojen / suvakkien / tms. syy? Sellaista vastausta kai kerjäät?

Äänestä
  • länsipuolella ei asu mamuja, muista en tiedä ja ihan vain uteliasolen :)

    Äänestä

  • Assuupa täälläkin Länsi-Tuirassa Kuivastien ja Hartaantien välissä eriasteisia tummia ihimisiä.

    Äänestä

  • Pilalla koko Tuira

    Äänestä

Tai on vuokra noussut turhan korkeaksi, kun VVO sitä joka vuosi nostaa. Jossain vaiheessa se raja tulee jokaisella vastaan.

Äänestä
  • Vuokrat nousevat reilusti kun KAIKKI asunnot remontoidaan seuraavien vuosien aikana. Meille riitti jo nykyiset hurjat hinnat!

    Äänestä

asuntoihin on tulossa uusia asukkaita?

Äänestä
  • Tiedetäänkö? Vai arvaillaanko?

    Äänestä

  • mitkä ne tulokset on? kerro

    Äänestä

  • kyselijä- kirjoitti:

    mitkä ne tulokset on? kerro

    Ei se tiedä, se vain luulee ;)

    Äänestä

Sama juttu kaakkurissa, kohta ne tulevat. Päättäjät mokaa kansa kärsii.

Äänestä
  • ne tulevat. oletko valmis?

    Äänestä

Kun pelottaa

Äänestä

Muuttavat pois, että juuri teidän lapsenne voivat niihin tulevaisuudessa muuttaa, kun Suomi, koko Eurooppa ja maailma joutuu kaaoksen valtaan ja köyhien määrä räjähtää käsiin.

Se on teille varattu niille ajoille, viimeistään 2025-2030 ovat asiat myltikyltyrellisesti väkivallan alaisuudessa.viidakon laki. Johon on jouduttu laittamaan pakkosirut ihmisten kyttäämiseksi...

Tuttavani asuu tietyllä alueella vain nuorimman lapsensa koulun takia, jota ei ole enää monta vuotta jäljellä.

Sen jälkeen se on Hyvästi

Äänestä

Tuura tyhjentyy kun pakolaisia muuttaa kun ei ole kohta enää paikkaa missä voi kulkea ilman että tarvitsee pelätä

Äänestä

VVO on nostanut vuokratasonsa maksimiin ja asukkaat äänestää jaloillaan.
Siinähän asutte kultamunien seassa.

Äänestä

Tuiran asuntojen hintataso nousussa. Kolmiot jo ylihintaisia? Perheet muuttavat syrjemmälle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


huomasin kirjoitti:

Näyttää vvolla olevan monta asuntoa tyhjenemässä tuirassa, sehän on niin suosittu paikka, miks nyt ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu