Tekijän nimi ja tiedot

Reilusti esillä MV lehdessä, missäs muuallakaan. Iltapäivälehdet senkun hyssyttelee tekijästä.

http://mvlehti.net/2016/08/08/42-vuotiaan-naisen-surmanneen-ja-sankarikoiraa-borjea-hengenvaarallisesti-puukottaneen-henkilollisyys-selvisi/
10812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuvaa odotellessa, eiköhän sekin pian ilmaannu

Äänestä

Rantahurri, siksikö hyssytellään, vai manne?

Äänestä

Oli asunut aikaisemmin samassa talossa.

Äänestä
  • Normilehdistö ei nimiä julkaise ennen tuomiota. Ihan peruskäytäntö.

    1Äänestä

  • Sillälailla123 kirjoitti:

    Normilehdistö ei nimiä julkaise ennen tuomiota. Ihan peruskäytäntö.

    niin, paitsi mitä nyt niistä kuubalaisista lentiksenpelaajista oli peräti kuvatkin noissa sun normilehdissä ennenkuin syytteitä oltiin edes nostettu

    Äänestä

Saastainen roisto ja murhaaja, joka jo aijemminkin oli vaarallinen ja rikoskierteessä. Miksi sitä ei opita koskaan, että tämmöiset heittiöt pitää laittaa jo hyvissä ajoin kiven sisään, ennenkuin tapahtuu se kauhein, niinkuin nyt tapahtui.
Sama pitää olla niinku filippiineilläkin, että hörhöt tapetaan. Nyt tämä hörho pääsee ilmaiseen täysihoitolaan, kun oikea paikka olisi 2 metriä multaa pään päällä.

Äänestä
  • ei se enää auta. ketään muuta noin kohdella. epäilty pakkohoitoon ja huomio suomen avohoitokäytäntöön...

    Äänestä

Roskalehti julistaa syylliset joennen tuomiota. Hämmästyttävää moinen Into kun kumminkin kantaduomalainen. Varmaan MV:n lukija.

Äänestä

nyt aihe saisi riittää. kun vainaja on laitettu lepoon-ei saa asiaa enää huudella.

Äänestä
  • Olisihan tuo syytä tietää, kun jo pienen ajan päästä taas hiippailee maisemissa vapaana. Ja naaman kuva kans!
    Jos meillä olisi oikea ja oikeudenmukainen oikeuslaitos, niin tuo teloitettaisiin. Se tehoaisi, muu ei! Ainakaan sarjamurhaaja Aileen Wuornos USA:ssa ei ole murhannut ketään sen jälkeen, kun sai Floridan valtionvankilassa myrkkyruiskeet molempiin käsivarsiinsa. Ja tästä on jo aikaa... Niin, että kyllä ne oikeat rangaistukset vaan tehoaa valehteli kulttuurimarksilaiset mitä tahansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häpeäksi kirjoitti:

Reilusti esillä MV lehdessä, missäs muuallakaan. Iltapäivälehdet senkun hyssyttelee tekijästä.

http://mvlehti.net/2016/08/08/42-vuotiaan-naisen-surmanneen-ja-sankarikoiraa-borjea-hengenvaarallisesti-puukottaneen-henkilollisyys-selvisi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu