Auton vaihto mielessä lähiaikoina. Vaihtoehtoja useita 20000 euron hintaluokassa. Opel Astran, Kia Ceedin, Nissan Pulsarin, lisäksi olen vaihtoehdoksi valinnut Mazda 3 1,5 bensakoneella. Millaisia kokemuksia on kertynyt nykyisestä Mazda 3:sta. Paljonko on ollut keskimääräinen kulutus ja entä ajettavuus onko se kohdallaan sekä tietysti myös kestävyys ja toimintavarmuus.
Mazda 3 1,5 koneella.
bpx
2136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Auton hankinta mielessä lähiaikoina. Vaihtoehtoja useita 2000 euron hintaluokassa. Opel Kadettin, Toyota Tercelin, Nissan Cherryn, lisäksi olen vaihtoehdoksi valinnut Mazda 323 1,5 bensakoneella. Millaisia kokemuksia on kertynyt etuvetoisesta Mazda 323:sta. Paljonko on ollut keskimääräinen kulutus ja entä ajettavuus onko se kohdallaan sekä tietysti myös kestävyys ja toimintavarmuus.
Kannattaa tsekata honda jazz, saattaa olla sisätiloiltaan yhtä iso kuin mazda 3.
Kävin koeajamassa mazda 2 niin ainakin minun vanhempi honda jazz on huomattavasti avarempi sisätiloiltaan vaikka autot on varmaan ulkomitoiltaan aika samanlaisia. Uusinta mallia honda jazz ei vielä tullut koejaettu mutta pitää käydä tsekkaa.