RENU o riskillä ruma

JahuomennaLisää

Kyllä se on niin, että ei sovi renu lihavalle suomalaiselle, on tehty enemmän viinin maistajalle, kuin kaljavattalle. Onkohan tässä syy, että eivät kestä pohjolassa, liikaa kuormaa ja kova pakkanen, laakerit halkee ja muutkin paikat lyö setsuuria. Ilmankos on renu kuuman Celsius-ryhmän suosiossa, kun on hellä, hento, pehmoinen, niin ei kalusto joudu kohtuuttoman rasituksen alaiseksi. Me sataplussalaiset painamme jouset pohjaan ja käänämme renun, jos ei ratista, niin puskurista oikeaan suuntaan, on nämä klittorat ja koppurat niin kevyttä kauraa, tai mitä lie sikäläistä köynöskasvia että ei tuu hikikään. Usein näkee, että renun sisällä on ruoka-ajat kotona ollut hyvin kehittynyt autoilija, joka täyttää penkille asetetun leveyden kiitettävästi, jopa hieman yli. Pointti tässä on se, että onko renu sopiva täysikasvuisille, painoisille henkilöille, vai ainoastaan kevyyseen, kuumaan Celsius-ryhmän kuuluville, johon korkokenkäiset, meikkilaukkuiset blondit ja vastaavat pörröpäät luetaan.

8

1585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkuless

      Ja skoda suipolla söpö!

    • Laguna mulla oli edellisenä ja luovuin vasta kun mittarissa oli yli 400 tkm. Kyllä rellutkin kestää. Etupyörien laakerit kesti 350 tkm asti (taakse ei vaihdettu).

      Saattavat olla yksilöitä ☺️

      • autojobbari

        Etenkii nää Lagunat on iha täysiä romuja.Mie en ikinä ota Lagunaa vaikk niit halvall myyvväänkii.Romu mikä romu.


    • autojobbari

      Elä sie vaa ikinä erehy ostamaa Relluu.Nää Ranskalaiset on ihan romuja.
      Hukkaa mänöö siult rahat ja kyll siit sie sitte romu saat.
      Jos siul on jo Rellu nii myö äkkiä pois.Jos sie vaa löyvvät nii hölmö kuka sen siult ostaa.

    • RenuaLöytyy

      paljon nettikaupoista, hintataso kertoo kaiken renun laadusta ja arvostuksesta, joka ei tietenkään voi olla korkealla ymmärrettävistä syistä. Kun päällisinpuolin ehjän näköisen renun hinta on esim. 200 euroa, niin siinä hyvä Renault kesäetu myyjälle, jos vain joku ostaa.

    • NiinJa

      se on vielä kuuma kesäetu, (myyjälle), edellyttäen tietenkin, että joku Pölhö Kustaa sen ostaa liiterin taakse horsmikkoon seisomaan. ei ruostu ei, saakeli.

    • Pöö-

      Ei tarvitse pelästyä, vaikka vähän säikyttelenkin. Niin, mitä mieltä tästä vanhasta Talismanista vai oliko se uusi, nyt ei muista mitä mainoksessa kerrottiin, että kumpi oli, uusi vai vanha??, mutta varmasti hyvä menopeli, rahat menee sukkelaan viisaamille ja muutenkin menee päin sitä kuuluisaa renun logoa, mitähän mahtanee esittää? ei jääne epäselvyyttä. Joo ajakaahan varovasti ja renutkaa kotonanne.

    • Anonyymi

      Kuulehan sie polkupyöräkauppias: Renu on moniosaaja ja tekköö myös polkupyöriä.
      Ihan heti ostasit polkupyöriä jos sie saisit.
      Ranska on kuule maailman maista se puhtosin ja viiniäkin kuuluu maistaa, ei tok maiskutellen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      435
      3656
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      118
      2700
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      3
      2421
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      42
      2259
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      17
      2197
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      25
      2053
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1637
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      49
      1584
    9. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      76
      1570
    10. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      54
      1465
    Aihe