RENU o riskillä ruma

JahuomennaLisää

Kyllä se on niin, että ei sovi renu lihavalle suomalaiselle, on tehty enemmän viinin maistajalle, kuin kaljavattalle. Onkohan tässä syy, että eivät kestä pohjolassa, liikaa kuormaa ja kova pakkanen, laakerit halkee ja muutkin paikat lyö setsuuria. Ilmankos on renu kuuman Celsius-ryhmän suosiossa, kun on hellä, hento, pehmoinen, niin ei kalusto joudu kohtuuttoman rasituksen alaiseksi. Me sataplussalaiset painamme jouset pohjaan ja käänämme renun, jos ei ratista, niin puskurista oikeaan suuntaan, on nämä klittorat ja koppurat niin kevyttä kauraa, tai mitä lie sikäläistä köynöskasvia että ei tuu hikikään. Usein näkee, että renun sisällä on ruoka-ajat kotona ollut hyvin kehittynyt autoilija, joka täyttää penkille asetetun leveyden kiitettävästi, jopa hieman yli. Pointti tässä on se, että onko renu sopiva täysikasvuisille, painoisille henkilöille, vai ainoastaan kevyyseen, kuumaan Celsius-ryhmän kuuluville, johon korkokenkäiset, meikkilaukkuiset blondit ja vastaavat pörröpäät luetaan.

8

1644

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkuless

      Ja skoda suipolla söpö!

    • Laguna mulla oli edellisenä ja luovuin vasta kun mittarissa oli yli 400 tkm. Kyllä rellutkin kestää. Etupyörien laakerit kesti 350 tkm asti (taakse ei vaihdettu).

      Saattavat olla yksilöitä ☺️

      • autojobbari

        Etenkii nää Lagunat on iha täysiä romuja.Mie en ikinä ota Lagunaa vaikk niit halvall myyvväänkii.Romu mikä romu.


    • autojobbari

      Elä sie vaa ikinä erehy ostamaa Relluu.Nää Ranskalaiset on ihan romuja.
      Hukkaa mänöö siult rahat ja kyll siit sie sitte romu saat.
      Jos siul on jo Rellu nii myö äkkiä pois.Jos sie vaa löyvvät nii hölmö kuka sen siult ostaa.

    • RenuaLöytyy

      paljon nettikaupoista, hintataso kertoo kaiken renun laadusta ja arvostuksesta, joka ei tietenkään voi olla korkealla ymmärrettävistä syistä. Kun päällisinpuolin ehjän näköisen renun hinta on esim. 200 euroa, niin siinä hyvä Renault kesäetu myyjälle, jos vain joku ostaa.

    • NiinJa

      se on vielä kuuma kesäetu, (myyjälle), edellyttäen tietenkin, että joku Pölhö Kustaa sen ostaa liiterin taakse horsmikkoon seisomaan. ei ruostu ei, saakeli.

    • Pöö-

      Ei tarvitse pelästyä, vaikka vähän säikyttelenkin. Niin, mitä mieltä tästä vanhasta Talismanista vai oliko se uusi, nyt ei muista mitä mainoksessa kerrottiin, että kumpi oli, uusi vai vanha??, mutta varmasti hyvä menopeli, rahat menee sukkelaan viisaamille ja muutenkin menee päin sitä kuuluisaa renun logoa, mitähän mahtanee esittää? ei jääne epäselvyyttä. Joo ajakaahan varovasti ja renutkaa kotonanne.

    • Anonyymi

      Kuulehan sie polkupyöräkauppias: Renu on moniosaaja ja tekköö myös polkupyöriä.
      Ihan heti ostasit polkupyöriä jos sie saisit.
      Ranska on kuule maailman maista se puhtosin ja viiniäkin kuuluu maistaa, ei tok maiskutellen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      69
      949
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      928
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      42
      873
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      665
    5. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      664
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      615
    7. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      565
    8. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      44
      548
    9. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      162
      507
    10. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      5
      491
    Aihe