Sain lähetteen kuulokeskukseen kuulokojeen sovitukseen. Mitä kokemuksia ja näkemyksiä teillä olisi kertoa tällaiselle ensikertalaiselle kuulokojeesta. Onko jotain huomioitavia asioita, pitääkö siihen laitteeseen totutella, pelästyykö sitä mahdollisiin uusiin ja ihmeellisiin ääniin ? No joka tapuksessa odotan innolla uutta laitetta.
Kuulolaite
2
235
Vastaukset
- vajaakorvainen
Olen keväästä asti käyttänyt avomallisia, jotka siis vahvistavat itsellä vaimenneita ylä-ääniä kajoamatta keski- ja mataliin taajuuksiin. Molemmissa korvissa käytössä ja tottuminen kävi nopeasti. Tosi hyvä ratkaisu!
- 123jake
Kyllä pitää totutella, joskus jopa useampikin vko ... kk... pari, koska äänet, joita kuulet hiekosti tai et juuri lainkaan, voimistuvat oleellisesti. Toki riippuen, kuinka paljon kuulosi on nyt heikentynyt.
Eka pissillä käyntikin voi olla yllätyksellisen kovaääninen ;) jos sinne istuimen pohjalla olevaan veteen osuu. Minä ainakin pelästyin ja taisin ottaa taka-askeleenkin ettei keppo halkeaisi... ;)
Ovien lukot ja esim lusikat, haarukat, yms kolahtavat huomattavasti kovemmin kuin ennen kojeita, jne... Kun kuulosi paranee kojeilla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091185
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171014- 125906
- 94771
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten287722Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504