Sain lähetteen kuulokeskukseen kuulokojeen sovitukseen. Mitä kokemuksia ja näkemyksiä teillä olisi kertoa tällaiselle ensikertalaiselle kuulokojeesta. Onko jotain huomioitavia asioita, pitääkö siihen laitteeseen totutella, pelästyykö sitä mahdollisiin uusiin ja ihmeellisiin ääniin ? No joka tapuksessa odotan innolla uutta laitetta.
Kuulolaite
2
211
Vastaukset
- vajaakorvainen
Olen keväästä asti käyttänyt avomallisia, jotka siis vahvistavat itsellä vaimenneita ylä-ääniä kajoamatta keski- ja mataliin taajuuksiin. Molemmissa korvissa käytössä ja tottuminen kävi nopeasti. Tosi hyvä ratkaisu!
- 123jake
Kyllä pitää totutella, joskus jopa useampikin vko ... kk... pari, koska äänet, joita kuulet hiekosti tai et juuri lainkaan, voimistuvat oleellisesti. Toki riippuen, kuinka paljon kuulosi on nyt heikentynyt.
Eka pissillä käyntikin voi olla yllätyksellisen kovaääninen ;) jos sinne istuimen pohjalla olevaan veteen osuu. Minä ainakin pelästyin ja taisin ottaa taka-askeleenkin ettei keppo halkeaisi... ;)
Ovien lukot ja esim lusikat, haarukat, yms kolahtavat huomattavasti kovemmin kuin ennen kojeita, jne... Kun kuulosi paranee kojeilla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824404Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242948Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt262815Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1142557Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172489Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122228Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012180Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342018MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995