n rumba? Miten ootte nuo sukset ostelleet? me eiosteta meillä lapset ovt silloin aina sairaslomalla kun on hiihtoa tai laturetkiä. Toivottavasti ei tule paljon lunta.
Minusta on kurjaa kunkoulu pakottaa ostamaan pakkosukset vaikkei niillä tee mitään. Kalliit sukset kellariin vaan lahoamaan, ei koulu voi pakotaa.
Kerran talvessa kun koulussa hiihtetään niin kuka hullu ostaa 2000 e suksia kellariin??? Vähän hei järkee.
Muutenkin pakkohiihto on typerää, aikuisena kukaan lapsi ei hiihdä kun on koulussa pakotettu niin se alkaa ällöttää. Meilläkään kukaan ei ole koulujenjälkeen hiihtäneet, minäkään en oo omistanu suksia 13 ikävuoden jälkeen koskana enkä osta.
Meillä lapset ovat aina sairaana kun pakkohiihtoa on koulussa. Meillä on taiteet tärkeempiä kuin pakkohiihto.
Koulun pitäisi pakottaa vanhemmat ostamaan jokaiselle lapselle flyygeli. Siitä tulee ammatti mutta pakkohiihto on ajantuhlausta.
Miten talvella tuo
2
176
Vastaukset
- muista_voitelu
Olikohan moneskokymmenes kerta kun kirjoitat saman litanian?
Mistä kaikki kumpuaa? Jaitkö aikanaan ilman suksia? - eiskuksitarvi
Suksia ei tarvi ostaa. On älytöntä pakottaa kenenkään osteleen suksia joita ei tarvi.
Luulen että koulut on valjastettu kauppojen kytkyyn, että vaikka koulussa hiihdetään kerran talvessa, niin kaupat ovat pakottaneet koulut mainostamaan suksia jotta kuppa käy vaikkei suksia tarvi. Kouluille varmaan maksetaan siitä että saavat kaupattua suksia.
Sama tuo koulukuvaus, kouluille maksetaan siitä että ottavat tietyn kuvaanjan kouluun, ja lasten vanhemmat maksaa sen kuvien muodossa, jotka on hirmusen kalliita juuri tuon kytkykaupan johdosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1629217Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1114124- 1143932
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23973534- 553403
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint432730Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi491989Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111961- 571947
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201541