Kaupungin PYYKKÄRILLE lopputili

Kaupungilla ei varaa pestä VANHUKSIEN pyykkejä mutta kun on noita
muitakin tapahtumia.
398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näinhän se tietysti mennee. Säästetään. Onkohan oikea kohde säästämiselle??

Äänestä

Ei vanhainkodilla oo pesty mitään pyykkejä pitkään aikaan.Omaiset pesee .

Äänestä

Minunkin pitää itse huolehtia pyykeistä vanhainkoti jos puhutaan Virranrannasta ei ole niin sanotusti oikea vahvainkoti asukkaat asuu vuokralla omat lääkkeet ja maksavat palvelusta kun eivät itse pysty tekeen.Eli pyykit kuuluu pesulaan tai omaiset pesee en tiedä voiko lähettää hoitajat sakupalle pestäväksi tietysti itse maksaa.Kolmonen sairaalan yhteydessä siellä kuuluu taitaa viellä että huolehtii sote mutta siellä ollaan paljon sairaalan vaatteissa.Yksityiset taitaa huolehtia pesuista mutta se maksaa maltaita niinkuin hoitokin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suoja-TYÖPAIKKOJA kirjoitti:

Kaupungilla ei varaa pestä VANHUKSIEN pyykkejä mutta kun on noita
muitakin tapahtumia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu