Sain ylinopeussakon ja yritin vitutukseltani keventää tunnelmaa ja vitsailin että kyllä on mahottoman syyllinen olo näin epäergomomisella istuimella polliisin penkin alapuolella.Äijliltä ei tullut minkäänlaista kommenttia tai elettä,olivat kuin rautakangen nielleitä.Kysyessäni vielä että onko tässä asiassa mitään lieventäviä asian haaroja ,kumpikaan ei vastannut mitään.Kuka heille opettaa asiakaspalvelua,vai opettaako kukaan.
Huumorintajuton poliisi
786eSakkoa
7233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No en minäkään huomannut mitään vitsikästä noissa sinun kommenteissa.
Parempi jos olisit hiljaa ja opetteleisit ajamaan hiljempää, seuraa nopeusrajoituksia.
Entä jos ajat jonkun päälle, olisiko mitä "lieventäviä asianhaaroja". Ei muuten olisi.
Vai pitäisi opettaa vielä "asiakaspalvelua" tuollaisille?
Paras asiakaspalvelu oli muuten, että eivät sanoneet mitään.
siinä kirjoittaa taas umpeen kasvanu mulkku
Sakko on aina hyvästä kuskille, ei kuski muuten opi!
No onkos tässä vartija sitten mukava ?
Aloittaja lienee hupi ukko,alla linkki olkaapa hyvät.
https://www.youtube.com/watch?v=BxFben6kEOE
Kun tuli viimeksi sakko muutama vuosi sitten, oli pakko kehua poliiseja esimerkillisestä suorituksesta. Pitää antaa tunnustusta kun tekevät työnsä hyvin. Olivat pitämässä tutkaa todella onnistuneessa paikassa. Rikesakko on nyt ihan sama tuleeko välillä, vai ei.
Joensuun porukka on niin epäsosiaalista, että ihme, että poliisi kestää sitä. Mutanen ei kestänyt ja lähti Kuopioon. Saattaa kuopiolaiset tosin olla vielä kahelimpia.
Minä sain myös sakot autossa mörtsin näköinen naispolisi, tuleeko usei ajettua ylinopeutta sanoin oli vahinko. Seuraava kysymys mikä on ammatti, vastasin eimikään olen vanhuuseläkeläinen, Mitä teit sitä ennen vastasin opetin tietotekniikkaa. poliisi siihen minunkin pitäisi opetella kun olen huono siinä. Sanoin tule meidän kylälle niin minä opetan siellä aikuisryhmää parasta aikaa. Silloin tuli hymy poliisin naamalle ja sanoi hän tästä rikesakon kirjoittaa