http://autobild.fi/uutiset/70-citroen-jumpya-lisaa-postin-jakeluun
Valitaan jälleen Citroen. Postilla hyvät kokemukset aiheuttivat jatkotilauksen.
Kun halutaan luotettava työjuhta
8
113
Vastaukset
- Pikkupaku
En yhtään ihmettele valintaa. Hyvällä on helppo jatkaa.
- jolladadiduu
Juu postihan on muutenkin konkurssissa. Antaa mennä kun on alamäki taas.
- jumprahuittis
Postin työntekijät vaativat kunnollisia työvälineitä. Postin pääjohtaja Andree Posti kertoi, että työrauhan säilyttämiseksi luovuttiin ala-arvoisista aasian tekeleistä.
Ovat kuulemma huutokaupaas yhdessä rajalaitoksen toisten itäautojen kanssa.
Teroille tiedöksi.
- Täytyylopettaatilausheti
Onko tuossa mitään järkeä.Tälläkin hetkellä jakelu takkuaa luvattoman paljon ja tuollainen kalustohankinta tietää takuuvarmasti jakelun menemistä huonompaan suuntaan.Täytyy varmaan lopettaa kaikki lehtitilaukset koska ei ole mitään järkeä jos aikakausilehti tulee viikon myöhässä ja Hesari 1-2 päivää ilmestymispäivää myöhemmin!
- jumprahuittis
Postin apulaisjohtaja Tero Toyoda kommentoi, että siirtyminen rankalaisiin autoihin on eriitääin valitettavaa, mutta kehityksessä on pakko pysyä mukana palvelun laadun varmistamiseksi.
- jobinpostiasitikalla
No tuossahan selitys kun postia ei ole tullut viikkoon, soon yhtä luotettava tuo sitikka ku arevan voimalaitoksen valmistumisaikataulu
- mockhowitchi
Posti selvästikkin panostaa toiminnan laajentamiseen. Kun citikalla kaasuttelee puskien vieressä, kuolevat häkään niin loistuholaiset kun lemmikit. Pihalle tullee helposti öljysora, pölyämisen estämiseksi ja erinäisillä irto-osilla saa lapset askarreltavaa.
Posti tarvitsee lisää työntekijöitä korjaamoihin unohtamatta hinauspalvelua jota citikat tarvitsevat kroonisesti. - Veturi_Peugeot
Mahtoiko Posti saada tuon juuri valmiiksi vanhentuneen mallin neuvoteltua edullisemmin (jos ei, niin erityisen huono business-tiimi Postilla), sillä sen täysin puhtaalta pöydältä kokonaan uudestaan suunniteltu uusin Euro-6 kategorian malli on juuri tullut / tulossa markkinoille.
Tosin Posti ajaa nopeasti nuo autot vaihtoon, sillä kilsoja kertyy hurjasti vuosittain ja sitten voi vaihtaa tuohon uudempaan josta on jo ehditty mahdolliset lapsentauditkin korjata.
Uutinen on tosin melkoinen informaatio-torso, sillä se ei kerro millä koneella nuo autot on varustettu.
Olisi tosin kiinnostava tietää tarkemmin millä Aisinin automaatilla ne on varustettuja. Ilmeisesti nuo PSA:n automaatit ovat olleet kestäviä ja nyt tulevat oikein kunnon kestotestiin jota parempaa on vaikea löytää, mutta siitä vain tulisi saada reali-infoa.
Uusin PSA:n mehumaija on EAT6 - Made by Aisin, joka on ollut jo pitkään PSA:n automaattien valmistaja.
*
Uusin juuri markkinoille tullut malli, joista visuaalisesti allekirjoittanutta mielyttää eniten tuo Peugeotin veturimainen kuono ;-)
"Citroën Jumpy - Peugeot Expert (2016) : un duo de choc" ( valmistaa myös Toyota PROACEn)
- http://www.largus.fr/actualite-automobile/citroen-jumpy-peugeot-expert2016-un-duo-de-choc-7926394.html
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1833495Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3752197Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii562176- 432042
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4291163Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1181045- 59984