Tampereen oppilaitokset

Homehommeli

Oon sairastunut erittäin vakavasti homeista. Oisko tietoa Tampereen kouluista? Ja eri vaihtoehdoista opintoihin muutenkin kaipailisin juuri tämän homehomman vuoksi.. Hyvin masentavaa, mutta mulla on nyt tullut aika monta seinää vastaan tän sairastumisen myötä, enkä halua ottaa sitä riskiä, että hakisin uudestaan johonkin homeiseen oppilaitokseen. Oon huomannut, että siinä vaiheessa, kun sairastuu vakavasti, niin se ei koulun johtoa paljoa liikuta ja sairastuminen on valitettavasti usein este opintojen jatkumiselle. Help!

3

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Homepaskaa

      Juu, tervetuloa joukkoon. Paljon puhutaan mutta mitään ei tehdä. Tässä maassa ei oikeutta saa. Ainakaan homeasioissa. Työpaikat homeessa mutta mitään ei tehdä. Haistakaa paska koko valtiovalta! Kun saan lottovoiton en sijoita senttiäkään suomeen.

    • Karkumatkalla

      Rakentaminen on viime kuukausina elpynyt ja kohta elpyy uusi homekorjausaalto.
      Miten rakentamisen määrä voisi pysyä ennallaan ellei tehtäisi purettavaksi tai korjattavaksi?

      Kysyjä ei kerro mihin opintoihin haluaisi. Tuolla on ainakin yksi homeeton koulu.
      http://www.iltalehti.fi/perhe/2016081722152267_pr.shtml

      Itse olen kouluja käynyt vierailla paikkakunnilla supistetun kansakoulun jälkeen.

    • kjkjkjkhhh

      Se ei valitettavasti paljon auta, vaikka joku homesairas kertoisi sinulle, että oppilaitos X on homeeton. Syy: homelajeja on lukuisia, toiset altistuvat yhdelle lajille joku muu toiselle, riippuen siitä mitä lajikkeita sairastumisen aiheuttaneessa työpaikassa/ asunnossa/ koulussa on.

      Siksi jossakin tilassa voi sinulla olla ihan hyvä olla, mutta homesairas kaverisi voi olla tukehtumassa minuutissa.

      Inhottavaa kertoa masentavia uutisia mutta näin se nyt vaan on.

      Toivottavasti löydät jonkin ratkaisun. Usko pois, tiedän todellakin kuinka hankalaksi elämä menee homesairastumisen jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      113
      6487
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      365
      5878
    3. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      31
      4370
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3615
    5. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      70
      3577
    6. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      111
      2816
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1955
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1816
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1634
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      195
      1331
    Aihe