Turun ammatti-instituutti SALMONELLAVAARA

Kyseenalaistan aninkaisten koulutalossa opettavien opettajien ammattitaidon kun antavat opiskeljoiden tehdä tuotteita tekoripsien kanssa ja työskennellä ilman voimassa olvaa salmonella todistusta. Tuotteita vielä myydään koulun omassa myymälässä/puodissa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikös tekoripset ole jossain laissa kielettyjäkin tuotantotiloissa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Huolestunutvierailija kirjoitti:

Kyseenalaistan aninkaisten koulutalossa opettavien opettajien ammattitaidon kun antavat opiskeljoiden tehdä tuotteita tekoripsien kanssa ja työskennellä ilman voimassa olvaa salmonella todistusta. Tuotteita vielä myydään koulun omassa myymälässä/puodissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu