27v mies etsii sähköpostikaveria/kavereita

Joko89

Moi! Oon 27v mies Päijät-hämeen alueelta. Elämässä on vähän enempi kaikkea mutta ei kavereita. Ainakaan joilla olisi suuresti samoja mielenkiinnon kohteita.

Tykkään seurata urheilua, etenkin kiekkoa. Viime kaudella kävin katsomassa niin KHL, Liiga, Mestis kuin MM-kiekkoa paikan päällä. Sen lisäksi kesällä neste rallissa, jota myös seuraan.

Olen myös innostunut historiasta ja matkaillessa Suomessa tai ulkomailla tykkään käydä historiallisissa kohteissa. Haaveissa olisi joskus automatka Puolaan.

Sen lisäksi Ranskan reissu on herättänyt innostuksen kyseistä maata kohtaan ja yritän opiskella kyseistä kieltä. Matkailu kiehtoo myös Suomen osalta, koska tavoite olisi käydä tutustumassa jokaiseen Suomen kuntaan (ja joihinkin entisiin kuntiin, liittymiset). Myös Eurooppa matkailun osalta kiehtoo.

Jos jokin mielenkiinnon kohde edes osuisi samaan niin olisi kiva. Pelkkää kaveruutta hakevat voivat ottaa yhteyttä: [email protected]

Aurinkoista syksyä, omalta osaltani kesäloma päättyy. Suomea on ajettu taas ristiin ja rastiin :)

0

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        60
        4866
      2. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        36
        2209
      3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        58
        1969
      4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        198
        1938
      5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

        Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
        Maailman menoa
        171
        1589
      6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

        Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
        Maailman menoa
        296
        1515
      7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        206
        1280
      8. Sinut mies vain haluan

        Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
        Ikävä
        88
        1209
      9. Miten suhtautuisit

        jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
        Ikävä
        207
        1182
      10. Mitähän sä näit siinä akassa?

        Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
        Ikävä
        65
        1154
      Aihe