ajattelen. Koska en halua susta vihamiestä.
Mies. Mä en viitsi kertoa, mitä mä susta oikeasti
20
565
Vastaukset
Miten hän loukkasi...........
- pusipusimunomasiltsu
....risto <3
- Unohdasittenheti
No mitä veikkaat että itse ajattelen. Naiset aina kuvittelevat tietävänsä mitä mies ajattelee, koska pitävät miehiä tyhmempinä. Ketkähän ne tutkimuslaitokset ja korkeimmat virat täyttääkään!
- Täyttäköön
Unohdan kun olen siihen valmis. Sä et mua määrää.
Ettekö voi sopia riitaanne?
- Ikuisesti_
Olemme sopineet jo, mutta vihaan mä häntä silti.
Hänen ei tarvitse siitä irl tietää tosin... - liikaakaltaisiasihmisiä
Ikuisesti_ kirjoitti:
Olemme sopineet jo, mutta vihaan mä häntä silti.
Hänen ei tarvitse siitä irl tietää tosin...Pelkuri!
Ikuisesti_ kirjoitti:
Olemme sopineet jo, mutta vihaan mä häntä silti.
Hänen ei tarvitse siitä irl tietää tosin...Mitä pahaa se mies sitten teki että vihaat häntä silti?
Ette oikeasti ole kyllä sopineet jos tilanne on tuo että vihaat.- Katsepeiliin
liikaakaltaisiasihmisiä kirjoitti:
Pelkuri!
Paras puhuja siinä taas.
- Tunneseonnegatiivinenkin
M....Mies kirjoitti:
Mitä pahaa se mies sitten teki että vihaat häntä silti?
Ette oikeasti ole kyllä sopineet jos tilanne on tuo että vihaat.Ollaanpas. Mutta en mä tunteelle mitään mahda.
- liikaakaltaisiasihmisiä
Katsepeiliin kirjoitti:
Paras puhuja siinä taas.
Mitään muuta ei valitettavasti kirjoittamasi teksti sisältänyt.
Tunneseonnegatiivinenkin kirjoitti:
Ollaanpas. Mutta en mä tunteelle mitään mahda.
Saitko sanottua hänelle mitä tunnet? Pyysikö mies anteeksi? Viha on niin vahva tunnetila että siitä olisi oikeasti hyvä päästä eroon.
- Olkoon_
M....Mies kirjoitti:
Saitko sanottua hänelle mitä tunnet? Pyysikö mies anteeksi? Viha on niin vahva tunnetila että siitä olisi oikeasti hyvä päästä eroon.
Tai ehkä mä olen vaan vähän katkera. Puhui rumasti. Murensi mun itsetuntoa mokoma mielentuhoaja.
Tuolle pelkurihuutelijalle, niin mitenköhän rohkea itse olet.
Mä en viitsi hämmentää tässä enempää kuin hän on jo hämmentänyt. Olkoon_ kirjoitti:
Tai ehkä mä olen vaan vähän katkera. Puhui rumasti. Murensi mun itsetuntoa mokoma mielentuhoaja.
Tuolle pelkurihuutelijalle, niin mitenköhän rohkea itse olet.
Mä en viitsi hämmentää tässä enempää kuin hän on jo hämmentänyt.Onko mies pyytänyt anteeksi rumia puheitaan? Katsonut silmiisi ja sanonut "anteeksi en oikeasti tarkoittanut niitä pahoja sanoja joita kiukuspäissäni sanoin, olen pahoillani."
Mihin vielä jatkaisi "olet oikeasti minusta todella kaunis ja ihana nainen jolla on hyvä sydän."
- Homomaista
Mäkin kammoan miehiä, jotka miettivät asioita niin kuin naiset.
- Ruusujasaitm
Niin miksi me jatketaan tätä teatteria? Olen sen vaistonnut aikaa sitten. Nyt helpottaisi jos voisit nyt vuorostasi tehdä lopun tästä. En vihaa sinua koska tavallaan jos tuon kertoisit helpottaisi minua kuten sanoitkin loukannut olen sen myönnän.
- Enotavakavasti
Kiukuttelua vaan...
- totuudennimissä
Kertominen saattaisi auttaa monessa asiassa. Ei pidä tuomita toista heti vihamiehesi.
- Enmyönnä
Vaikenen kuin muuri ja vien salaisuuteni aikanaan hautaan mukanani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1584966Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962159Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211516Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1061430