Ihanaa odottelen miehen joululahjoja, mitähän se musukka taas kekkaa mulle ja lapsille. Aina kyllä ensin käyn katsomassa mitä haluun ja siten toimme, Aina on toiveet toteutuneet. Miehen kuuluu ostaa kalliita lahjoja.
Emme minään jouluna ole saaneet alle 1000 e lahjoja. Olemme niin rikkaita, on taloja on autoja on mökkejä, on huvipursia.... vaikka mitä. Ja osingot vaan raksuttaa tuloja.
Ei haluttas olla näin rikkaita, mutta minkäs teet? Katellisia on niin paljon et se ärsyttää, mutta minkäs sille teet? Pennistä se on markan alku, ja sentistä eron alku...
Kohta tulee joulu
4
130
Vastaukset
- kukkamerikapteeni
Onnee sulle van, ole onnellinen. me muut täällä kateellisina ollaan kun ei mies varmaan mitää osta. Joulukukan varmaan.
- hoitsutätit
Kysyppä niiltä hoitajilta missä olet ja mitä vuoden aikaa eletään, olet taas karannut hoitajien toimistoon netin ääreen.....
- Ympäri.vuoden
Jopa myöhään rupesit joulusta kirjoittamaan. Kyllä se ennen juhannusta pitää ottaa puheeksi, pahvi. Jouluun on nyt ihan liian lyhyt aika.
Et millään ehdi esittää lahjatoivomuksiasi kaikille, ja lapsilta menee monta kertaa liian pitkä aika käsitöissä ja askarteluissa. Ei ne ehdi jouluksi saamaan valmista.
Nyt jäät ilman lahjoja.
Se on sulle oikein. - djflajfaöjf
Sulla ihana mies. Voi kunm eillä kaikilla olisi samanlainen. Meillä vaan mies kajaa kittaaa sohvalla, varmaan monella muullakin. Näin suomalaiset vaimot kaikki joutuu kokemaan kotiolot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5462076Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3851672Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H211499Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641398JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191076- 561072
- 1181067
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16838Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11824Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66813