SAAKO SÄHKÖTUPAKKAA POLTTAA LIIKETILOISSA

kokkelikauppa

Kesäl erääs yrityksessä poltteli sähkötupakkaa sisätiloisa työntekijä onks sallittua,oli
hermo päässyt irti.

10

393

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äidinkieltä

      Opettele kirjoittamaan!

      • Pornoman7

        Saapi polttaa missä vain mieleen juolahtaa. Ja mitä vain.


      • Isänkieli

        Jos ei ole muuta asiaa,niin kovin olet köyhä sielu. Luuletko olevasi muita parempi?mutta osoitat vaan tyhmyteesi. Muuten ei saa enää polttaa. Samat säänöt tulivat voimaa kuin tavalisenkin tupakoijan.


      • Äidinkiletä

        Unohtui sanoa olenkohan lespo vai homppeli


    • Eioleolemassakaan

      Miksi ihmeessä joku polttaisi "sähkötupakkansa"?.
      Ja muutenkin ei mitään tavaroita saa polttaa liiketiloissa!.

      Mut juu ihan aikuisen oikeesti, siis sellaista ei ole olemassakaan ku sähkötupakka!. Vai tietääkö joku muka missä kasvaa sähkötupakkaa?.
      Tarkoitit varmaan höyryttelyä?.

    • salamanterheikkin

      Hermo helle vitutus kesälomat pidetty lisää kärytystä kummasti ja vielä palkan pudotus alaspäin jos vielä sattuu polttaa.

    • marocmanda

      Baareis varmaa saa käryttää olihan täs kerran turkilaisel kaveril seläs iso reppu putket
      tuli sieltä äijä pössytteli menee ettei nurkkaa baarisa näkyny ollenkaa tais oll niitä
      hunaja mäen miehiä vesipiippul.

    • asdawes

      Nykyään tupakointikielto koskee myös sähkötupakointia sillä sähkötupakka katsotaan tupakkatuotteeksi.

      Ennen kielto ei koskenut sähkötupakointia, MUTTA yritykset yms. saivat erikseen kieltää sen halutessaan jonka mm. HSL teki (metroissa ja linja-autoissa ei saanut höyrystellä).

      Liikkeillä ja yrityksillä on lainsitova oikeus kieltää asiakkaita ja työntekijöitä käyttämästä mitä tahansa nautintoainetta aivan kuten sinulla on oikeus kieltää vieraitasi käyttämästä nautintoaineita kotonasi.

      Tosin tiedän erään tavan kiertää lakia, nimittäin nikotiini inhalaattorit, täsmälleen samanlaisia kuin tekotupakat, paitsi perunajauhon sijaan sisältävät nikotiinijauhetta. Näiden käyttö on vielä (toistaiseksi) sallittua.

      • Masterinttäjä

        Sellaista ei ole olemassakaan kuin sähkötupakka!. Tupakka on kasvi jota ihmiset polttaa saadakseen savua,tervaa ja nikotiinia. Höyryttely laite höyrystää nestettä eikä sillä ole yhtään mitään tekemistä tupakan kanssa :D. Se että jos joku polttaa jotain tavaroita kuten höyryttely laitteensa liiketiloissa on varmaankin kielettyä?


    • kattilakiehuu

      REGEE OKAY pilvee mannee höyryä päätäynnä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2201
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1440
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1406
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      371
      1255
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      21
      968
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      174
      872
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      806
    8. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      752
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      746
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      675
    Aihe