Koska raskaaksi?

Haluaisin tietää kuinka kauan on teiltä mennyt kun olette tulleet raskaaksi minipillerien jälkeen?
Itse lopettanut kyseiset pillerit 20.12.04 ja sen jälkeen ei ole tullut kuukautisia vielä ja tahtoisin tulla mahdollisimman pian raskaaksi. tiedän etten ole vielä raskaana.
4363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

noh ihan minipillerien jälkeisestä ajasta ei ole kokemuksia, mutta itse söin yhdistelmäpillereitä 7 vuotta ja yhdet menkat ehti tulla ja sitten tärppäsi.

Tosiaan en tiedä miten paljon eroaa minipillereihin verrattuna, kun en ihan täysin tunne edes niiden eroavaisuuksia muuten kuin estrogeenin suhteen.

Mutta onnea yritykselle, eiköhän se nopsasti sieltä tärppäile :)!!

Äänestä
  • Minulla minipillereiden aikana hävisi kuukautiset joten lopettamisen jälkeen meni yli puolivuotta että oma hormonitoiminta alkoi pyöriä jollain tavalla ja tulin raskaaksi. Kannattaa odotella rauhassa jos ei heti tärppää.

    Äänestä

Lopetin pillerit syyskuussa ja nyt rv 6 1.

Äänestä

Lopetin pillerit syyskuussa ja nyt rv 6 1.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen?? kirjoitti:

Haluaisin tietää kuinka kauan on teiltä mennyt kun olette tulleet raskaaksi minipillerien jälkeen?
Itse lopettanut kyseiset pillerit 20.12.04 ja sen jälkeen ei ole tullut kuukautisia vielä ja tahtoisin tulla mahdollisimman pian raskaaksi. tiedän etten ole vielä raskaana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu