Passi Tallinnaan

Täytyykö hankkia passi, kun menee käväisemään Tallinnassa? Kuka sitä kysyy?
4118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On se hyvä olla, jos ei ole muuta virallista henkilökorttia.

Suomen puolella taitavat olla kiinnostuneempia. Ilmeisesti Suomessa saa rangaistuksen, jos yrittää tulla Suomeen ilman matkustusasiakirjoja.

Äänestä
  • jos olet lähi-idästä maahanmuuttaja,ei tarvi mitään asiakirjoja.senkös kävelet rajan yli,,samalla alysyyta hokemalla.Ja jos joku virkailija(nais,--miehet on piilossa) kerrot vaan karmean paska tarinan.Ja heti sulle kerrotaan oikeudet,velvollisuudet niinkään väliä.Saat rahaa.
    Muista!Punaiset merkkilenkkarit jalkaan ja geeliä tukkaan.Tekee hyvän vaikutuksen suomi-naisvirkailijoihin.Muuten voit olla sika.

    Äänestä

Joko henkilökortti...ei siis ajokortti ja passi pitää olla.

Äänestä

Passi ja asiakirjat katsotaan cekkaus-pisteessä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marmeluuri kirjoitti:

Täytyykö hankkia passi, kun menee käväisemään Tallinnassa? Kuka sitä kysyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu