Alotan työt enskuussa ja lapsemme menee hoitoon perhepvähoitajalle. Tämä on anopin mielestä kamalaa,lasta ei pitäisi laittaa hoitoon alle 3v, on 1v5kk kun menee. Hän ei ole hoitanut lastamme kertaakaan, en ole edes kysynyt kun serkut 2v ja 5v ovat usein siellä. Olenkin miettinyt miten se nyt eroaa onko lapsemme perhepäivähoitajan huomassa vai mummon luona,missä ei ole ollut. Tai miten serkut voi olla usein mummolla hoidossa jos pitäis pienet kotona hoitaa?
Lapsi hoitoon.
4
200
Vastaukset
- 1säpappa
Eipä tuo asia mitenkään kuulu anopille.
- muttaisälle
kuuluu...ei yksin äidille
- Neuvottelukysymys
Jos äiti on menossa ansiotyöhön, niin kai siitä on isän kanssa sovittu?
Isän on pakko hyväksyä lapsen päivähoito, tai sitten hän jää koti-isäksi.
Ehkä se olisikin anopin mielestä paras ratkaisu. - jostanaiset
Neuvottelukysymys kirjoitti:
Jos äiti on menossa ansiotyöhön, niin kai siitä on isän kanssa sovittu?
Isän on pakko hyväksyä lapsen päivähoito, tai sitten hän jää koti-isäksi.
Ehkä se olisikin anopin mielestä paras ratkaisu.ei suostu neuvottelemaan...nimittäin isän hoitovapaasta; joko lapsi on äidin kanssa kotona tai päiväjkodissa; eihän lapsen oma isä osaa hoitaa ja lopuksi lapsi "viranomais menettelyssä vieraannutetaankin tarkoitushakuisesti omasta isästään perättömin "viranomais"lausumin, sel-vityksin yhteistyössä äidin kanssa, vastoin mitä oikeasti on tapahtunut ja lapset, "viranomaiset" selvitystyössään äidille lapsen edun mukaisena oikeasti lausuneet eli yh-teishuolto ja lapsen laajat tapaamisoikeudet, lapsen asu minen tasavertaisesti äidillä/ isällä, myös oman isänsä huollossa ja hoidossa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576293Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3355288Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1634985Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404784Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204020Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202526Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32308Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282147- 731912
- 2231721