Ubuntun puolesta propagandaa levittelevä

Ubuntun suosittelu ja tuputtaminen on näköjään tällä palstalla sallittu? Taitaa olla taas sama tyyppi noiden keskustelunavauksien takana.
1770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Nähtävästi on, kuten myös Windows-propagandan levittäminen.

Äänestä

Moderaattorit eivät näitä käyttisten tuputtajia näköjään noteeraa?

Äänestä
  • Eihän täällä ole enää pitkään aikaan ole ollut mitään todellista moderointia. Ylläpito puuttuu satunnaisesti asiattomiin viesteihin kun joku tekee niistä ilmoituksen ylläpidolle, tosin ilmoituksistakaan harvat johtavat toimenpiteisiin.

    Äänestä

Ennimmäkseen täällä levitetään Ubuntu vastaista propagantaa!
Ihan perätöntä paskapotaska ja mustamaalausta!
DisInformaatiota winTrollinen puolesta!

Äänestä

Olet väärässä. Kaikennäköinen suosittelu ja tuputtaminen liittyy siihen, että joku vajakki alkaa levitellä valheita jostain tuotteesta tai palvelusta ja siihen toki tulee vastareaktiona kyseisen tuotteen tai palvelun suositteleminen.

Äänestä

Ubuntu on niin hyvä, että sitä pitää ylistää :)

Äänestä
  • UBUNTU ON IHANA !!!!

    Äänestä

WinTrollit ne jakaksaa valittaa

Äänestä
  • Jakaksaa jakaksaa töky jöö

    Äänestä

  • jakasalanerkki kirjoitti:

    Jakaksaa jakaksaa töky jöö

    Woihan Löylykauhat ja winTrollit

    Äänestä

Uskoisin yhtä sallittua kuin windowsinkin tuputtaminen ;D

Äänestä

Te ootte hölmöjä.
Teillä on vanhoja romuja.
Te käytätte paskoja ja vääriä ohjelmia.

M-Kar

Äänestä

Windows vakolista levitetään propagantaa, että se pitäisi hyväksyä!

Äänestä

En tarjoasi mitään linuxia aloittelijalle........

Äänestä
  • En tarjoisi mitään fakki-idiooteille, niillä on aivot luutuneet.

    Äänestä

  • Minäpä olen asentanut ubuntun usealle aloittelijalle, eikä heillä ole ongelmia. Ongelmia on vain sinunlaisilla winvajakeilla.

    Äänestä

  • Aloittelijalle on aivan sama mitä opettelee käyttämään. Ei se Windowsinkaan käyttö ihmisen geeneissä ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kukahan_mahtaa_olla kirjoitti:

Ubuntun suosittelu ja tuputtaminen on näköjään tällä palstalla sallittu? Taitaa olla taas sama tyyppi noiden keskustelunavauksien takana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu