ASUNTOSALKKU SUOMI OY KUSETTAA!!!!!

vitutuskäyräkoholla

Asuin Asuntosalkun omistamassa yksiössä reilun vuoden. Asunto oli uusi muuttaessani sinne.
Loppusiivousta ei hyväksytty. Ei siinä mitään, sain tilaisuuden uuteen siivoukseen. kaverini pesivät katosta lattiaan kaikki. Uunin pellit olivat kuluneet, samoin uunista ei kaikkia roiskeita saatu pois..Muuten kaikki oli hyvin pesty. Taaskaan ei Asuntosalkku hyväksynyt siivouksen jälkeä! Tilasivat kuulemma siivousfirman jynssäämään kaiken uudelleen. Keittiöntaso vaihdetaan uuteen muutaman naarmun takia..tämäkin vuokralaisen piikkiin!!! Takuita ei ole vieläkään näkynyt vaikka muutin pois kesäkuun puolessa välissä. Jouduin vielä maksamaan koko heinäkuun vuokran..Heinäkuussa pyysin avaimia koska olin maksanut vuokran. Olisin halunnut tarkistaa vielä kerran asunnon ja heidän väittämät sotkut! Eipä annettu avaimia kun väittivät että remppaäijät ovat sielä..hahhah..kaveri näki remppa-auton vasta nyt elokuussa!!! Soitin Asuntosalkkuun jälleen kysyäkseni rahojani..nainen huusi toisessa päässä "ai olet käynyt kyttäämässä vai???" ja sanoi että aikoo pitkittää takuiden maksua entisestään ja laittaa minut "jonon hännille"..ÄLKÄÄ IKINÄ LUOTTAKO TÄHÄN PASKA FIRMAAN!!!!! KUVATKAA ENNEN JA JÄLKEEN KUVAT SIIVOUKSESTA YM!!!!!

4

4080

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jhjhjhjhjhh

      Et itse älynnyt kuvata, loppuiko filmirulla ?

    • Anonyymi

      Olen muuttamassa Asuntosalkun omistamaan asuntoon. Siinä on asunut pari kaveria, jotka ovat pistäneet asunnon hirvittävään kuntoon. Laitoin viestiä ja ilmoitin viat, mutta viestiini ei näköjään vastata.

    • Anonyymi

      Oliko aloituksessa muuta pointtia kuin filmirullan loppuminen ?

    • Anonyymi

      Mulle tuli 5000€ laminaatin vaihto 2v sitten ja nyt poismuutossa 7000€ lasku ”pintaremontista”. Asuin yksiössä 8 vuotta ja nyt oli uusittu kaikki altaita ja allasputkistoja myöten. Ison taistelun takana oli selvitys edes mistä lasku koostuu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      1951
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      148
      1427
    3. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      173
      1388
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      116
      1336
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1136
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      892
    7. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      856
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      62
      714
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      655
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      645
    Aihe