Polta tupakkaa ilmanpoisto hormiin

87iu88ii8i8

Ei ole ongelmia savuista kuin tupakoijalle itselleen!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001241270.html

Lähellä ilmanpoisto hormia kun polttaa niin asuntoon ei tule yhtään savua.
Wc:n ilmanpoisto hormi on paras paikka koska se yleensä on katossa sellaisessa paikassa että sen alle pääsee ja savut voi puhallella hormiin.

Voitteko uskoa että minuakin, ihan vähän häiritsee se että ala kerran parvikkeella joku tupakoi, koska se savu nousee ylöspäin ja osa siitä ilmasta kulkeutuu suoraan yläpuolella olevaan asuntoon jos on oma parvikkeen ovi auki. Itse asun ylimmässä kerroksessa joten savut aika vähän kulkeutuisi muihin asuntoihin vaikka parvikkeella polttaisinkin.

4

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parempaa_tietoa

      Ei "aikamiesten" tutin haju kuulemma ketään voi häiritä ... paitsi tutin imeskelijää itseään, joten sisällä ei voi polttaa.

    • toinen_vaihtoehto

      Eikö katolle puhaltava liesituuletin olisi vielä parempi?

      • toinen.vaihtoehto

        vaikka sekin..


      • ljiuhh

        Ikävä kyllä katossa oleva poistoilama venttili ei kykene vetämään kaikkea savukkeesta tulevaa savua, vaan osa savusta leviää tilaan ja poistuu rakenteiden saumarakojen kautta ilmavirtauksen vaikutuksesta yläpuolen tilaan.Sen sijaan lesikuvun alla tapahtuva sauhuttelu niinkin poistuu kokonaisuudessaan hormiin edellyttäen että kupu on tiivs eikä avu silloin kulkeudu hormin jarakenteiden väliseen tilaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3027
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3001
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2377
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      1773
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      78
      1304
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1260
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1080
    Aihe