punto veto häviää

Kiihdyttäessä kun lyö millä vaan vaihteella kaasun pohjaan nopeasti veto katoaa ja kierrokset nousee. Ihan kuin kytkimen painaisi pohjaan niin sama efekti.

Tietoa?
3159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kytkin luistaa. on loppuun kulunut.

Äänestä

Tämä tuli itselläkin mieleen..

Äänestä

Sulla ei sitten varmaan ole kierroslukumittaria? Siitähän sen näkisi aivan tarkasti.

Myös kuvatunlaista hyytymistä korkeammilla kierroksilla voi tehdä myös tukkoinen katalysaattori. Tosin jos se kytkin tuntuu oudolta, niin eiköhän se luista. Kokeile jääkö auto päälle jos käsijarru ylhäällä vapautat kytkimen... yms..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äläosta kirjoitti:

Kiihdyttäessä kun lyö millä vaan vaihteella kaasun pohjaan nopeasti veto katoaa ja kierrokset nousee. Ihan kuin kytkimen painaisi pohjaan niin sama efekti.

Tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu