olenko murrosiässä???

En oe varma tämä esi pubertetti ikää vai mitä mutta nyt kahden kuukauden aikana ritoihin (no nänneihin) on alkanut sattua tai noei ihan sattua mutta olemaan arat ja ovat vähän kasvaneet olen 10.v kiitos vastauksista jo etukäteen
4169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä. Murrosikäsi on todennäköisesti alkamassa!

Äänestä
  • Mua muuten mietti sama ja oon saman ikäinen tyttö😀

    Äänestä

Joo. Olen satavuotias äijä ja samaa kysytään näillä palstoilla koko ajan.

Äänestä

kyllä olet todennäköisesti murrosiässä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miettijä kirjoitti:

En oe varma tämä esi pubertetti ikää vai mitä mutta nyt kahden kuukauden aikana ritoihin (no nänneihin) on alkanut sattua tai noei ihan sattua mutta olemaan arat ja ovat vähän kasvaneet olen 10.v kiitos vastauksista jo etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu